Latvijā
Kriminālziņas

Bērnu slepkavībās aizdomās turētajai mātei nozīmē psihiatrisko ekspertīzi 16

Foto: shutterstock.com

Valsts policija nozīmējusi psihiatrisko ekspertīzi mātei, kura tiek turēta aizdomās par divu bērnu noslepkavošanu oktobra sākumā Baložos, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Diāna Lūkina.

Līdz šim policija bija atturējusies komentēt, vai šī ekspertīze tiks veikta.

Pagaidām nav zināms, cik daudz laika vajadzēs ekspertīzes veikšanai. Citas detaļas par izmeklēšanu policija atturas minēt. Tāpat joprojām netiek atklāts, kāda tieši vardarbība pret bērniem tika vērsta.

Kā iepriekš ziņoja Latvijas Televīzija, iespējams, zēnu māte pati nozāļojusi vai nosmacējusi savus bērnus.

Krimināllikums paredz, ka ekspertīzē par nepieskaitāmu atzītai personai tiesa var piemērot medicīniska rakstura piespiedu līdzekli – ārstēšanu psihiatriskajā slimnīcā.

Ja persona pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa dēļ nav bīstama sabiedrībai, tiesa var nodot to tuvinieku vai citu personu, kas veic slimnieku kopšanu, gādībā.

Jau ziņots, ka par divu pusotru un trīs gadus veco zēnu noslepkavošanu tiek turēta aizdomās viņu māte. Sievietei tiek inkriminēta slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos, un viņai par to draud mūža ieslodzījums. Viņa joprojām atrodas apcietinājumā.

Saistītie raksti
LA.lv