×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. maijs, 2017
Drukāt

Bērnu slepkavības lietā Baložos atklājušies jauni fakti, paziņo advokāts (13)

1. Jaunatklāti apstākļi

1no3
Ginta Voiciša 2016.gada 12.janvāra tiesas procesa laikā. Foto - LETAGinta Voiciša 2016.gada 12.janvāra tiesas procesa laikā. Foto - LETA

Krimināllietā pret Gintu Voicišu par divu savu bērnu slepkavību 2014.gadā Baložos, par ko viņai stājās spēkā 20 gadu cietumsods, lūdz atjaunot kriminālprocesu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem.

Pēc galīgā nolēmuma spēkā stāšanās Voicišas aizstāvis, advokāts Normunds Duļevskis lūdza pirmās instances tiesu iepazīties ar visiem lietas materiāliem, tajā skaitā lietiskajiem pierādījumiem lietā. Marta beigās Duļevskis iepazinās ar lietisko pierādījumu – datora procesoru. Notika datora apskate, ko, piedaloties advokātam, Tiesu administrācijas datorspeciālistam, tiesneses palīdzei, veica sertificēts eksperts datortehnisko ekspertīžu jomā.

“Būtiskākais šajā apskatē bija iegūtās ziņas par to, ka interneta pārlūkprogrammu vēsture pēdējo reizi tika modificēta 2016.gada 2.aprīlī, kas nozīmē to, ka lietā izmantotā vēsture nav tāda, kāda tā bija abu zēnu nonāvēšanas dienā – 2014.gada 10.oktobrī -, kad datora sistēmas bloks arī tika izņemts,” iesniegumā prokuratūrai rakstīja Duļevskis.

Tāpat advokāts norādīja uz to, ka šie apstākļi nebija zināmi ne pirmās, ne apelācijas, ne kasācijas instances tiesai, ne arī aizstāvībai. Viņš arī rakstīja, ka interneta pārlūkprogrammu vēstures dati uz datora apskates laiku jau bija modificēti un tie kā neatbilstoši Kriminālprocesa likuma prasībām ir izslēdzami no pierādījumu kopuma Voicišas apsūdzībā.

Pēc advokāta domām, šī ziņas pilnībā atbilst Kriminālprocesa likuma prasībām kā tādas, kas kopsakarībā ar apsūdzētās liecībām norāda, ka viņa nav izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par ko viņai pašlaik ir stājies spēkā notiesājošs spriedums.

Advokāts arī atsaucās uz to, ka apsūdzība cita starpā ir pamatota ar ziņām, kas iegūtas no Voicišas datora. Tomēr apsūdzētā gan pirmstiesas, gan tiesas izmeklēšanas laikā noliedza, ka “būtu jebkad meklējusi internetā informāciju par nonāvēšanas veidiem, kā arī noliedza, ka būtu nonāvējusi savus mazgadīgos bērnus”.

Līdz ar to viņš lūdza pieņemt izskatīšanai pieteikumu un sākt procesu jaunatklātu apstākļu izmeklēšanai, kā arī pieņemt lēmumu par pieteikuma kopā ar krimināllietu un materiāliem, kas iegūti, izmeklējot jaunatklātus apstākļus, nodošanu izskatīšanai Augstākajā tiesā (AT).

 1. Jaunatklāti apstākļi
 2. Māti notiesāja uz 20 gadiem cietumā
 3. Pierādījumi pret māti

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. ir cerība, ka patiesība nāks gaismā un patiesība uzvarēs. Lai izdodas!

 2. Ginta turies!!!Ceru ka patiesiba driz uzpeldēs un tevi izlaidīs brīvībā!!!Skumji ka tik daudz laika vajag lai pierādītu tau nevainību.

 3. Un kapēc nav ne vārda par garīgi slimo tēvu? Vai viņa jaunajiem bērniem…

 4. Krimināllietā pret Gintu Voicišu par divu savu bērnu slepkavību 2014.gadā Baložos, par ko viņai stājās spēkā 20 gadu cietumsods, lūdz atjaunot kriminālprocesu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem.
  Pēc galīgā nolēmuma spēkā stāšanās Voicišas aizstāvis, advokāts Normunds Duļevskis lūdza 1.instances tiesu iepazīties ar visiem lietas materiāliem, tajā skaitā lietiskajiem pierādījumiem lietā.
  =======================================
  Vislielākā CIEŅA tādam …advokātam, kas tik neatlaidīgi aizstāv …PARASTU un NABADZĪGU sievieti … līdz pēdējam!

  • Advokāti aizstāv jebkādu noziedznieku, pat pašus zemiskākos. Nekādas cieņas, vienkārši profesija.
   Konkrētajā gadījumā izskatās, ka datortehniskā ekspertīze ir veikta nepareizi. Ja uz tā pamata mazgadīgu bērnu slepkava izvairīsies no soda, būs bēdīgi.

   • Tikai lielākais idiots kā tu nezina, ka advokāts ir dārgs pakalpojums! Advokātam pašam alga jānopelna un tāpēc tikai par maksu aizstāv tiesā vainīgo/nevainīgo! Tavām trulajām smadzenēm laikam to apgrūtinoši sagremot, ne?
    Šai nabadzei vnk nav nauda, lai samaksātu naudu advokātam.
    Te drīzāk advokāts jūt, ka viņa nav vainīga un tāpēc nopietni ieracies pavirši veiktās izmeklēšanas papīros/ faktos…
    Brīnos par sievieti prokurori, kurai “viss bijis skaidrs” mol tik i bijis, ka nabadze uz 20 gadiem būs cietumā. Par trulu, lai spētu profesionāli veikt savu darbu …

    • Lamājoties, tu vien raksturo sevi.
     Advokātu ir ļoti daudz, līdz ar to tie konkurē viens ar otru. Lai iegūtu klientus, tiem vajag kaut kā izcelties. Tāpēc tie skandalozās lietās (kur pievērsta sabiedrības uzmanība) cenšas uzvarēt tiesā, pat ja viņiem par to nemaksā. Tā ir tāda kā viņu pašu investēšana savai turpmākai karjerai – ja uzvarēs šajā lietā, tad viņu pamanīs un turpmāk nāks naudīgi noziedznieki pēc palīdzības.
     Ja tu to nezini, bet uzskati sevi par tik gudru, lai augstprātīgi zākātos uz citiem, tad tu esi nožēlojami smieklīgs.

     Par prokuroru – nu, varbūt arī prokurors vairāk pievērš uzmanību apsūdzošiem pierādījumiem. Taču šajā lietā nav runa par apsūdzību. Te jau ir bijušas trīs tiesu instances. Un tiesai nav pilnīgi nekāda vajadzība nosliekties tikai apsūdzības pusē. Gluži otrādi, tiesas pat vairāk ir noskaņotas kādu attaisnot, lai neriskētu ar pārmetumiem no augstākas instances.
     Konkrētajā lietā par tās sievietes vainu šaubu nav bijis nevienam…

    • Un ko, tavuprāt, nozīmē ”advokāts jūt”? Tu gribi teikt, ka advokāts ir gaišreģis vai arī ka advokāts pakļaujas savām emocionālajām sajūtām?

     Tukšs nelga un bļauris tu esi.

    • Nu kå var apvainot citu,, atver likumdoshanu un izlasi.. Katram Lv attieviigaa briidii pienaskas advokaats- ir nauda vai nav nauda. Valsts to nodroshina!!!! Varbuut traapaas ne super- duper labaakais, bet uz advokaatu katram ir tiesiibas..

 5. ja mana sieva ielistu stradat musuros es vini pirmaja nakti noraktunenavizu musurus

 6. Bet viņa tak noslepkavoja abus bērnus!

  • Vispār jau to izdarīja bērnu tētuks-narkomāns!

  • Jautājums > J.R. Atbildēt

   Mazais krān, ja redzēji(!!!) kā viņa to darīja, tad ko pi*sies te un neziņoji policijai?
   Vai tu biji ta lohs, kurš izlikās par liecinieku un pēcāk pat ar sūdainu koku nebija iespējams aidzīt uz tiesu liecināt?

Draugiem Facebook Twitter Google+