×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Bērnu slimnīca: pēc atgriešanās mājās Dāvis paliks ambulatorā uzraudzībā (3)

Foto - Bērnu slimnīcaFoto - Bērnu slimnīca

Pēc atgriešanās no Amerikas Dāvis būs bērnu slimnīcas ārstu ambulatorā uzraudzībā, pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Romēna Namniece.

Pirmdien Dāvis tiek izrakstīts no Filadelfijas Bērnu slimnīcas un trešdien atgriezīsies Latvijā. Respektējot ģimenes un ārstu ieteikumus, precīzu Dāvja ierašanās laiku Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa neatklāja.

“Pēc ASV ārstu ieskatiem Dāvis var dodies mājup. Filadelfijas bērnu slimnīcas ārsti kopā ar bērnu slimnīcas mediķiem turpinās analizēt un veikt vēl nepieciešamos izmeklējumus attālināti, lai meklētu cēloni, kā rezultātā zēnam radās nopietni veselības sarežģījumi. Dāvis būs ciešā bērnu slimnīcas ārstu ambulatorā uzraudzībā, lai turpinātu izvēlēto ārstēšanas taktiku un nepieciešamības gadījumā to mainītu vai papildinātu,” pastāstīja Namniece.

Dāvis uz ASV devās pagājušā gada 16. decembrī, lai saņemtu dzīvībai nepieciešamu operāciju. 18.decembrī zēnam veica plānoto operāciju, kas ilga astoņas stundas. Namniece norāda, ka procedūra bija veiksmīga un Dāvim jau decembra beigās tika izņemtas drenes un viņš patstāvīgi varēja staigāt pēc gandrīz vairāk nekā pusgadu ilga ārstēšanās perioda.

Jau ziņots, ka Dāvja dzīvības glābšanai un veselībai pāris dienu laikā tika ziedoti 317 173,95 eiro, valsts piešķīra 100 000 eiro. Dāvis bija pirmais pacients no Latvijas, kuram bija nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, jo tāda bija iespējama tikai ASV.

Dāvim tika konstatēta smaga kombinēta pataloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā dēļ veidojas neatgriezeniski vielu maiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tagad sāksies kārtējais murgs, jo ASV ārsti praktiski neko sakarīgu nav izdarījuši. Operācija bija tikai kosmētiska,ja to var saukt par operāciju tradicionālajā izpratnē, jo limfu ceļos bija jāievieto drenāžas caurulītes. Ar drenāžu palīdzību turpināja atsūkt limfas sķidrumus. Tas pats būs jādara arī Latvijā vai UK ambulatorā kārtā. Starpība tikai viena, ka par šo procedūru ASV savāca 300 tūkstošus eiro par divām nedēļām, divu mēnešu prognozē. Kas ir noticis, ka tik ātri tika veikts. Turpinājumā atkal būs jāvāc ziedojumi. LAikam atkal tiks iedarbināta LTV1 panorāma un uzaicināts veselības ministrs, un tiks pieprasīts ka jāglābj puisēns. Tikai ak vai puisēns jau vairs nebūs LAtvijā, bet savā mītnes zemē, bet ziedojumi paliek ziedojumi. No tiem neviens jau neatsakās. Ļoti žēl Dāvi, tu neesi pie vainas, bet atbildība ir vecāku, par to šļuru, ko tie ir sastrādājuši pret nabadzīgajiem cilvēkiem Latvijā, kas ziedoja.

Draugiem Facebook Twitter Google+