×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. decembris, 2015
Drukāt

Bērnu slimnīcā plosās zarnu vīrusi; apmeklētājus neielaiž (7)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ņemot vērā paaugstinātu saslimstību ar zarnu vīrusiem, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā noteikti ierobežojoši pasākumi un pie pacientiem netiek laisti apmeklētāji, aģentūrai LETA pastāstīja slimnīcas pārstāve Daiga Rauba.

Šobrīd visā Latvijā vērojama saslimstības palielināšanās ar zarnu vīrusiem. Šādi pacienti biežāk nonāk Bērnu slimnīcas specializētajās nodaļās, tāpat ir daži gadījumi arī pārējās nodaļās, tāpēc jau laicīgi tiek ieviesti drošības pasākumi, lai mazinātu pacientu saslimšanas riskus visā slimnīcā.

Rauba gan norādīja, ka to nevar saukt par karantīnu, jo tas ir novecojis jēdziens un biežāk tiek attiecināts uz cita veida slimību izplatību. Šajā gadījumā, lai ierobežotu zarnu vīrusa izplatību slimnīcā, noteikti ierobežojoši pasākumi – pie bērna var atrasties tikai viens no vecākiem, kā arī netiek ielaisti apmeklētāji. Šādi pasākumi vērsti, lai neizplatītu vīrusu tālāk un neinficētu pārējos pacientus, kas ir veseli.

Pieredze rāda, ka šādi pasākumi var ilgt pat līdz pavasarim, piebilda Rauba.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Diemzhel, viss nav tajaa ka butu netirs! Nu dezinficejamies mes tur visas mammas un staigajam chibas un palatas tiras. Ari personals lieto maskas. Bet ir janjem vera, ka ir loti silta ziema un shitadas ziemas virusiem tik dod izdancot. Ari par ednicas higenu nesudzos, tir ari ed maza dala un atpakal cela dezinfice rokas.

  2. Varbūt slimnīcas virtuvi ar darbiniecēm vajag izdezificēt ? Un klaunus piedevām.

  3. Kaa var Latvijaa rasies visadi virusi???Esmu dzivojusi 2 valstis bet nekas ipass no virusiem nav.

  4. nu ja, un tik potejaties!

  5. Vai tas gadijuma nav intrahospitalais rotaviruss?

    • Hospitālās infekcijas ir pavisam cita veida un tās nepārnēsā cilvēki. Šeit jau runa, lai neiviezā infekcijas, tātad no āras uz iekšu, nevis no iekšas uz āru 🙂

    • nu nez,intrahospitālā infekcija ir tāko var dabūt slimnieks blakus pamatdiagnozei atrodoties slimnīcā. Manam bērnam tieši tā bija,kur blakus nieru iekaisumsm vēl nedēļu pie sistēmām un ar temperatūru,pavdījām tieši rotavīrusa dēļ,ko saķērām tur pat uz vietas. Bēdīgi,ka tik daudz naudas tiek dots slimnīcai,bet nevar nodoršināt elementāru tīrību! ceļam tik algas!

Draugiem Facebook Twitter Google+