×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Divgadīgais bērns, kura nāvi izmeklē BKUS, bija applaucējis kāju (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Papildināta.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) uzsākusi izmeklēšanu par divus gadus veca bērna nāvi slimnīcā, aģentūru BNS informēja BKUS pārstāve Daiga Rauba.

Viņa apstiprināja, ka puisītis nomiris BKUS un norādīja, ka nupat sākta šī gadījuma izskatīšana valstī noteiktajā kārtībā, tāpēc pašlaikir pāragri izdarīt secinājumus par notikušo.

Situācija ir pārrunāta ar bērna vecākiem, kā arī ir pieaicināti psihologi, lai sniegtu viņiem atbalstu. Līdz ko būs zināma jauna informācija, vecākiem tiks sniegts detalizētāks skaidrojums.

Rauba norādīja, ka saskaņā ar Pacientu tiesību likumu, sīkāku informāciju par pacientu veselības stāvokli BKUS komentēt nevar.

TV3 raidījums “Bez tabu” vēstīja, ka bērns uz slimnīcu Rīgā nogādāts no Vidzemes slimnīcas, kurā viņš bija nonācis, jo applaucēja kāju ar karstu kafiju. BKUS bērnu nolemts operēt, un viņš sagatavots operācijai. Vecāki apgalvo, ka pirms vispārējās narkozes ievadīšanas mazulim nav veiktas pārbaudes, piemēram, vai sirsniņa izturēs šādu slodzi.

No rīta, kad bērns sācis mosties no narkozes, viņam ap acīm parādījušies zili riņķi un arī lūpas kļuvušas zilas. Pēc tam viņš ieslīdzis bezsamaņā. Bērns reanimēts un nogādāts intensīvās terapijas palātā, tomēr ārstiem viņa dzīvību nav izdevies glābt.

BKUS virsārste Renāte Snipe raidījumam sacīja, ka par notikušo ir sākta izmeklēšana, jo gadījums esot mulsinošs un nepatīkams. Tomēr viņa apgalvoja, ka bērniem, kuriem plānots piemērot anestēziju, vienmēr tiek veiktas visas protokolā paredzētās pārbaudes, ja vien gadījums nav ļoti ārkārtējs un steidzams. Šanī gadījumā bērna gūtais applaucējums neesot bijis dzīvībai bīstams.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ja jums ir otrs viedoklis, pastāstiet Atbildēt

    Sāksim ar to, ka, ja visi būtu ideāli veseli, tad medicīna nebūtu vajadzīga. Ja jums ir visa informācija, varbūt pastāstiet?

  2. sižets tikai vecāku viedokli parāda Atbildēt

    arstus vainot ir visvienkāršāk un izdevigāk, jo tad vecāki nav vainigi
    sāksim ar to ka 2 gadigs jāpieskata nevis kafija tam virsū jālej, nu 2 čūlas uz kājas nevaretu but iemesls kāpec no vidzemes slimnicas uz bukus sūtija, un ne jau nu tāpec taisa operāciju pilnā narkozē. un operācija vienmer ir risks, pat visvienkāršākā. bet žurnalisti faktu vietā taisa sensāciju nenoskaidrojot praktiski neko no neskaidrajiem jautājumiem

Draugiem Facebook Twitter Google+