×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
16. janvāris, 2017
Drukāt

Bērnu slimnīca saņems mūsdienīgu un svarīgu diagnostikas ierīci

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” un “Rietumu Bankas labdarības fonda” atbalstu Bērnu slimnīca saņems jaunu masu spektrometrijas sistēmas iekārtu, kas dos iespēju noteikt diagnozi pēc iespējas ātrāk un precīzāk. Ar šīs ierīces palīdzību ātrāk varēs diagnosticēt sepsi, meningītu, limfodenīdu, pneimoniju, difteriju un citas slimības.

Gada laikā Bērnu slimnīcā nonāk vairāki simti bērnu, kuru saslimšanas izraisījuši dažādi mikroorganismi. Lai operatīvi veiktu šo slimību diagnostiku un savlaicīgāk varētu sākt efektīvu antibakteriālo terapiju, nepieciešams mūsdienīgs mikrobioloģiskais analizators.

Pašreiz Bērnu slimnīcā esošajai ierīcei ir nepieciešams ilgāks laika posms, lai noteiktu mikroorganismu bioķīmiskās īpašības, pēc kurām tiek diagnosticēta saslimšana. Kopējais nepieciešamais laiks var sasniegt pat 72 stundas un atsevišķos gadījumos pat vairāk. Ātrums ir ļoti svarīgs lipīgu slimību gadījumos, kad pastāv draudi arī citu pacientu drošībai. Jaunās ierīces ātrums, no mikroorganisma kultūras sagatavošanas līdz pat rezultāta iegūšanai, ir vien 10 minūtes.

Jaunais Maldi –TOF mikrobioloģiskais analizators spēj noteikt arī plašāku mikroorganismu spektru, kas līdz šim ar Bērnu slimnīcas resursiem nebija iespējams. Jāpiebilst, ka analizatora priekšrocības jutīs ne tikai pacienti, bet arī slimnīca un ārsti, jo tas būtiski samazinās izmaksas, bet brīvi pieejamā pasaules datubāze sniegs iespēju piekļūt plašiem starptautisko pētījumu datiem

“Bērnu slimnīcas Laboratorijai mikrobioloģijas jomā bija iespēja veikt Bruker Maldi-TOF aprobāciju, 3 mēnešus izmantojot iekārtu ikdienas darbā. Šajā laikā saņēmām neskaitāmas pozitīvas atsauksmes no intensīvās terapijas, ķirurģijas, neonatoloģijas, onkohematoloģijas, infekciju un citām slimnīcas nodaļām. Esam ļoti pateicīgi Pētera Avena labdarības fondam un Rietumu Bankas labdarības fondam par sniegto atbalstu, palīdzot Bērnu slimnīcai iegūt savā rīcībā šo vērtīgo, mūsdienu prasībām atbilstošo diagnostikas ierīci, kas nodrošina slimnīcas pacientiem maksimāli ātru un precīzu mikrobioloģisko izmeklējumu pieejamību,” stāsta Irina Grāve, Laboratorijas vadītāja vietniece mikrobioloģijas jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+