×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Bērnu slimnīcā vērienīgas pārmaiņas

arstumaja_bkus_

Vakar atklāta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārstu māja. “Tiek veidota pilnīgi jauna līmeņa bērnu slimnīca. Ceram, ka tā kļūs par vadošo bērnu slimnīcu Baltijā, kurā ārstēsies bērni no visām trim valstīm un koncentrēsies visas augstākās tehnoloģijas, no kurām lielu daļu jau esam iegādājušies, piemēram, jaunākās paaudzes datortomogrāfijas, kā arī modernas kodolmagnētiskās rezonanses iekārtas.

 

Sāksim bērnu izmeklēšanu arī ar radioizotopām izmeklēšanas metodēm,” vakar ārstu mājas atklāšanā sacīja BKUS valdes loceklis profesors Aigars Pētersons.

Modernajā piebūvē tagad atradīsies ārstu kabineti un medicīniskā personāla telpas. Tas ļaus palielināt palātu skaitu blakus esošajās slimnīcas aprūpes nodaļās un nodrošināt ērtākus apstākļus gan mazajiem pacientiem, gan viņu vecākiem, kuri tagad varēs būt kopā ar savu slimo bērnu. Katrā stāvā “ārstu gals” atrodas tieši blakus attiecīga profila aprūpes nodaļai, tādēļ traumatologi, ortopēdi, gastroenterologi, endokrinologi un citi speciālisti būs viegli sasniedzami. Kopējās piebūves celtniecības izmaksas – ap diviem miljoniem latu. Vienlaikus tiek renovētas arī vairākas slimnīcas nodaļas.

Lai gan daļa slimnīcu atsakās parakstīt Nacionālā veselības dienesta piedāvāto līgumu, BKUS valdes locekle Ināra Bluķe saka: “Lai gan piedāvātie līguma nosacījumi neapmierina, tomēr jūtam, ka bērnu veselības aprūpe Latvijā ir prioritāte, tādēļ līgumu parakstīsim. Esam sākuši pārstrukturēt pakalpojumus no stacionārās uz ambulatoro veselības aprūpi un ārstēšanos dienas stacionārā, kas ļaus ietaupīt līdzekļus un sniegt palīdzību lielākam skaitam pacientu.”

Šogad bērnu slimnīcā ievērojami tiks palielināts dienas stacionāros ārstēto bērnu skaits, jo ārstēšanās tajā izmaksā ievērojami lētāk nekā slimnīcā. Pēc nelielas ķirurģiskas operācijas, izmeklēšanas vai kādas citas manipulācijas vakarā bērns kopā ar vecākiem var doties mājās. Bērniem un viņu vecākiem no lauku reģioniem piedāvās palikt pa nakti “vecāku mājā” vai ārstēšanos stacionārā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+