Latvijā
Rīga

Bērnu slimnīcas māsām un palīgiem pavīd iespēja Rīgā braukt par pusvelti0


Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpas.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpas.
Foto: LETA/Zane Bitere

Šonedēļ Rīgas domes (RD) Satiksmes un transporta komiteja nolēma samazināt mēnešbiļetes cenu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā Bērnu klīniskās universitātes medicīnas māsām un māsu palīgiem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, informēja RD sabiedrisko attiecību nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs Uģis Vidauskis.

Patlaban mēnešbiļetes cena ir 40 eiro un plānots, ka tuvākajā nākotnē tā būšot tikai 12 eiro.

Ja lēmumu atbalstīs Rīgas dome, tam ir jāsaņem piekrišana arī Vides un reģionālās attīstības ministrijā. Vidauskis sacīja, precīza kopējā izdevumu summa neesot zināma, jo nav zināms, cik daudz būs to mediķu, kuri izmantos šo iespēju, bet uz kopējo izdevumu fona tēriņi nebūšot mega lieli.

Neapmierināta ar pieņemto lēmumu ir P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas arodorganizācija, jo uzskata, ka šāds lēmums neesot taisnīgs pret šīs ārstniecības iestādes māsiņām un viņu palīgiem, jo arī mediķi Stradiņos ārstējot ne mazums rīdzinieku.

Jautājums par atlaidēm sabiedriskajā transportā izskatīts pēc tam, kad pie Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova februārī rakstiski vērsās Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), aicinot piešķirt atlaides sabiedriskā transporta izmantošanai Rīgā izvietoto valsts ārstniecības iestāžu darbiniekiem.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris informēja, ka aizvadītā gada augustā valde esot apspriedusi jautājumu par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas sabiedriskajā transportā un aktualizējusi jautājumu par lētākām braukšanas iespējām ne tikai galvaspilsētas pašvaldības slimnīcu darbiniekiem (atlaides jau tiek nodrošinātas Rīgas 1. slimnīcas un 2. slimnīcas mediķiem, kā arī pedagogiem -M.L.), kuri iesaistīti ārstniecības procesā, bet arī citu ārstniecības iestāžu mediķiem, kuri sniedz palīdzību Rīgas iedzīvotājiem.

Pamatojoties uz valdes lēmumu, birojs nosūtījis vēstuli attiecīgajām ārstniecības iestādēm ar lūgumu sniegt informāciju par palīdzības sniegšanu Rīgas iedzīvotājiem. Tika apkopotas atbildes un rakstīta vēstule Ušakovam.

“Ja jau šādi atvieglojumi ir pedagogiem, tad kāpēc tādi nevarētu būt arī mediķiem?” vaicā Keris.

Stradiņu arodorganizācijas vadītāja Sarmīte Plūme pastāstīja, ka nosūtījusi protesta vēstuli LVSADA un lūgusi steidzamības kārtā rast oficiālu skaidrojumu par notikušo.

Saistītie raksti

“Ar ko mūsu darbinieki ir sliktāki par Bērnu slimnīcā strādājošajiem? Šeit ārstējas ļoti daudz rīdzinieku, tāpēc, vai nu dod atlaides visiem, vai nevienam! Pretējā gadījumā tā izskatās pēc diskriminācijas. Skaidrojums, ka bērni ir prioritāte, neiztur kritiku, jo visiem cilvēkiem ir jābūt prioritāriem,” atzina aroorganizācijas vadītāja.

LVSADA ir nosūtījusi Rīgas domes Labklājības departamentam aicinājumu steidzamības kārtā sasaukt sapulci ar ieinteresēto pušu piedalīšanos. No departamenta direktores Irēnas Konrādes esot saņemts apstiprinājums, ka organizēšot attiecīgo tikšanos.

LA.lv