×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. augusts, 2014
Drukāt

Bērnu slimnīcas novietni Ogrē plāno pārcelt uz galvaspilsētu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Veselības ministrija (VM) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valde apsver iespēju pārcelt Ogrē esošo slimnīcas novietni uz Rīgu, aģentūrai LETA apstiprināja slimnīcas valdes locekle Ināra Bluķe.

Saskaņā ar VM 2005.gada “Ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas ieviešanas plānu 2005.-2010.gadam” VSIA “Rehabilitācijas centrs “Ogre” 2006.gadā tika pievienots Bērnu slimnīcai un tādējādi Ogrē tika izveidota Bērnu slimnīcas rehabilitācijas nodaļa.

Bluķe skaidro, ka ēka, kurā atrodas nodaļa, ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis un valsts nozīmes mākslas piemineklis, kas rekonstrukcijas un renovācijas darbiem uzliek papildu prasības un atbildību, kā arī atbilstošas finansiālās izmaksas. Viņa stāsta, ka pašlaik kopējais ēkas tehniskais stāvoklis ir vidēji neapmierinošs. Atsevišķās telpās ir veikti kosmētiskie remonta darbi, tomēr tas neatrisina kopējo ēkas tehnisko stāvokli, un tās pielietojums bērnu veselības aprūpē ir sasniedzis kritisku robežu.

Tāpēc slimnīcas valde kopīgi ar VM nolēma atrisināt radušos situāciju, un kā viena no iespējām tiek izskatīta sniegto pakalpojumu pārcelšana uz novietni Rīgā, Gaiļezerā, Juglas ielā 20. Šobrīd gan nekādi lēmumi vēl nav pieņemti.

Jebkurā gadījumā darbiniekiem tiks saglabātas darba vietas, sola Bluķe. Slimnīcas novietnē Ogrē strādā 26 darbinieki, no tiem četri ārsti, astoņi – fizioterapeiti un masieri, septiņas – māsas, māsas palīgi un septiņas saimniecības personas.

Vidēji mēnesī Ogres novietnē ambulatoros rehabilitācijas pakalpojumus saņem 70 bērni. Pacientiem tiek piedāvātas pediatra, rehabilitologa konsultācijas, kā arī nodrošinātas fizikālās procedūras, ārstnieciskā vingrošana un masāža.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, loģiski… Visa valsts tiek pārcelta uz rīgu. Jau tagad visa pārējā Latvija līdzinās tuksnesim. Valsts politika tāda

Draugiem Facebook Twitter Google+