Latvijā
Novados

Bērnu tiesību aizstāvji sola veikt pārbaudi Rēzeknē notiekošā bērnu talantu konkursā 16

Rēzeknē norisinās bērnu talantu projekts, kurš, kā uzskata, dalībnieka māte, ir kaitīgs bērniem, jo lielajām cerībām par dalību tajā un gatavošanās procesam treknu svītru pārvelk organizatoriskas neizdarības. Par tām trauksmi ceļ arī bērnu tiesību aizstāvji, kuri sola veikt pārbaudi.

Šī gada ziemā tika izsludināts jau kārtējais projekts “Rēzeknes princis un princese”, kuram pieteikties var 7-9 gadus veci bērni. Ieraudzīja lielu reklāmas plakātu arī Marutas dēls, lūdzis mammai, lai viņu piesaka. Maruta to izdarīja 24. februārī, dienu pirms pieteikšanās termiņa beigām, ko izziņoja projekta organizatori.

Vairākus mēnešus Marutas deviņus gadus vecais dēls gatavoja savu priekšnesumu atlasei – dziedāšanu ģitārspēles pavadībā.

Dalības maksa – 150 eiro – bijusi jāiemaksā pēc tam, ja bērns veiksmīgi izturējis atlasi.

Gan vecāki, gan dalībnieks rēķinājās, ka līdz atlasei maija beigās varēs netraucēti gatavoties, taču liels bija visu pārsteigums, e-pastā saņemot tabulu, kurā dalībnieki jau novērtēti pirms atlases. Iepretim Marutas dēla vārdam viens no zemākajiem vērtējumiem.

Projekta organizatore, pati skaituma konkursu laureāte Kristina Viļuma no nodibinājuma “Kultūras pasākumu attīstības aģentūra” nesniedz komentāru klātienē, telefoniski skaidro, ka pirms atlases tiekot vērtēti vecāki, tas, cik atbildīgi viņi ir pret dalību projektā. Un vērtējums pirms atlases esot par to, cik laicīgi dalībnieku vecāki iesūtījuši pieteikumus.

Maruta ir ļoti aizvainota, ka organizatori vaino viņu bezatbildībā, jo viņa pieteikumu iesūtījusi, iekļaujoties termiņā, līdz ar to viņai šķiet absurdi, ka, nepaziņojot par to, priekšroka tiek dota tiem, kuri pieteikumu iesūtījuši ātrāk. Tāpat, kā arī Bez Tabu par to pārliecinās, izsūtītajā konkursa nolikumā nav minēts, ka tiks vērtēti bērnu vecāki.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) pārstāve Liene Masļeņikova skaidro, ka vecākiem ir jau projekta pašā sākumā ir jāskaidro gaita, piemēram, nolikumā, lai varētu izvērtēt, vai ir ar mieru piedalīties. Organizatori ir maldinājuši dalībnieku un viņa māti, skaidro bērnu tiesību aizstāvji.

Visvairāk mātei žēl ir sava dēla, kurš mēnešiem ilgi gatavojās lielajam uznācienam, bet nu organizatorisku likstu dēļ ir spiests palikt pie sasistas siles. VBTAI informē, ka uzsāks pārbaudi, tāpat bērnu aizstāvji piekrīt, ka problēmas pasākuma organizēšanā var kaitēt mazajam dalībniekam.

LA.lv