×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Bērnu un jauniešu žūrija izvēlējusies labākās filmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīga IFF Bērnu žūrija izvēlas labāko filmu.

Izskanot 1. Starptautiskajam Rigas kino festivālam (Riga IFF), bērnu un jauniešu žūrijas ir nosaukušas labākos no Ziemeļvalstu filmu programmā iekļautajiem kinodarbiem, portālam LA.lv pastāstīja festivāla komunikāciju speciālists Kaspars Beķeris.

“Vairāk kā desmit filmu programmas vērtēšanā tika iesaistītas bērnu un jauniešu žūrijas – katra izvērtēja un izvēlējās labākos kinodarbus savā vecuma grupā. Festivāla veidotāji ir pārliecināti, ka skatītāju novērtējums ir filmai visvērtīgākā balva un cer, ka Latvijas jauno kinoekspertu lēmums palīdzēs izvirzītajām filmām turpmākajā festivālu apritē,” stāsta Beķeris.

Jauniešu žūrija piecu dalībnieku apmērā par programmas labāko kinodarbu diskusijas laikā atzina Dānijas, Zviedrijas Jaunzēlandes un Vācijas kopražojumā tapušo Daniela Josefa Borgmana režisēto lenti “Ziloņa smagumā” (“The Weight of Elephants”) – stāstu par desmitgadīgo Adrianu, kurš distancējas no reālās dzīves, iztēlojoties, ka viņš ir zemūdens valstības karalis.

Žūrijas biedri – vidēji 13 gadus veci bērni uzteica gan filmas stāstu, gan tehnisko izpildījumu novērtējot filmu gan kā intriģējošu, gan meistarīgi izveidotu.

Atzinīgas atsauksmes un otras favorītes statusu izpelnījās somu filma, Ulrikas Bengts veidotā vēsturiskā drāma “Māceklis (“The Disciple”) – stāsts par 13 gadus veco Karlu, kurš tiek atstāts pie izoletā salā esošas bākas durvīm. Šī Ulrikas Bengts drāma pērn tika izvirzīta Oskara nominācijai labākās filmas kategorijā.

Savukārt bērnu žūrija, kuru veidoja deviņi dalībnieki vecumā līdz 11 gadiem, par labāko bērnu programmas filmu atzina Zviedrijas un Dānijas kopražojumā tapušo animācijas filmu “Trusēna brauciens pie spalvu karaļa”, kuras režisors Esbens Tofts Jakobsens bija arī viens no Riga IFF viesiem un 7. decembrī pēc filmas seansa tikās ar skatītājiem.

Jauno kinoekspertu favorītes bija arī igauņu un dāņu piedzīvojumu filmas “Mazie izmeklētāji un Baltās dāmas noslēpums” un “Skrējiens pēc putniem”.

Par jauno skatītāju prieku un labsajūtu filmu seansos rūpējās Riga IFF atbalstītāji Latvijas valsts meži un saldumu ražotājs Laima – mazie kinoapmeklētāji tika pie sirsnīgām pārsteiguma balvām. Pateicoties Laimas atbalstam, dāsnas balvas, pateicībā par atbildīgo darbu saņēma arī Riga IFF bērnu un jauniešu žūrijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+