×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (67)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja “TV3 ziņas”.

Programmā ”Māras solis” pagaidām ir ietverti 18 priekšlikumi ģimeņu ar bērniem atbalstam. Premjera paspārnē esošais Demogrāfijas lietu centrs tuvākajā laikā sola pastiprinātu uzmanību veltīt diviem priekšlikumiem.

Pirmais no tiem paredz iespēju priekšlaicīgi pensionēties. Par katru bērnu – vienu gadu ātrāk.

Pensiju kapitālu par šo laiku ieskaitītu valsts. Otrs priekšlikums paredz bērna kopšanas pabalstu paaugstināt līdz 236 eiro (šobrīd 200), bet vecāku pabalsts jāizmaksā 50 procentu apmērā no veiktajām sociālajām iemaksām (šobrīd 43,75%).

Demogrāfiskās atveseļošanās programma paredz arī palielināt ģimenes valsts pabalstu par otro un trešo bērnu, palielināt atbalstu daudzbērnu ģimenēm, ieviest un realizēt trešā bērna politiku, garantējot bezmaksas ēdināšanu jau bērnudārzā, samazinātu maksājumu par īri, nekustamā īpašuma nodokļa atlaides.

Demogrāfs Ilmārs Mežs akcentē, – plāns ir solis pareizā virzienā. Tomēr līdz Igaunijas līmenim vēl tāls ceļš ejams. Tur trīs bērnu ģimenes no valsts ik mēnesi saņem 500 eiro – Latvijā 67 eiro. Igaunijā valsts arī piešķir vienreizēju 8 000 līdz 14 000 eiro vērtu sertifikātu mājokļa iegādei vai remontam.

Programmā “Māras solis” ir ierakstīta apņemšanās paplašināt ģimenes mājokļa atbalsta politiku un nodrošināt laikus bezmaksas veselības aprūpi bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. Vēl darbojas pad laiku likums, ka 5 gadi ātrāk pensionējas, ja ir 5 bērni.
  Ir labs darbs un nesteidzos, bet… izmantošu.

 2. Un kas valdībai liedza to visu darīt līdz šim?Vēlēšanas bija pa tālu,nebij vērts?Neticiet nevienam vārdam!Visu turpinās grūst priekš bruņošanās.Un miljardiem ne miljoniem.

 3. Valdības solijumi ir tikpat vērtīgi cik purkšķis papīra tūtiņā.Smaka ir,skaņa arī un ar to viss beidzas.

 4. Vai tiešām var atrasties kaut viens tik naivs cilvēks ,kurš spētu šim solījumam ticēt. Tak vēl nesen brīdināja ,ka lai paši taisa uzkrājumus savām vecumdienām. Neticu nekādiem muļķīgiem solījumiem . Kurš var pateikt ,kas notiks pēc gada? Un kuru vēl līdz pensijas gadiem . Neļaujiet sevi piemuļķot ar visādiem solījumiem. Pēc gada pēc vēlēšanām jau būs citi solītāji ,mainīsies partijas ,politiķi ,un tad atskanēs jau citi uzstādījumi ,un iepriekšējie solījumi aizmirsīsies.. Paļauties var tikai uz Dieva apsolījumiem,kurš nemelo ,un tukši neko nesola.

  • Ir tā, ja būs kaut pārs personas pietuvinātas likumam un nodokļiem, kurām tas svarīgi, tā uzradîsies arī tàds likums. Kamēr nebūs, tikmēr nebūs. Tad, kad valsts ierēdņiem nogriezīs bonusus un atvieglojumus un privilēģijas, tad meklēs citus veidus tos dabūt no nodokļiem. Kamēr ierèdnis saņems vairāk kà vidējais speciālists, un saņems vēl pabalstus un bonusus, pārējiem nekas nebūs. Kad to viņiem noņems, tad arī tā lieta var aiziet

 5. Būs jābrauc tik uz Igauniju bērnus dzemdēt, tai valstij vismaz viņi ir vajadzīgi

 6. Jadod privilegijas jaunajam maminam,lai var ilgak but ar mazulishiem ne vecumdienas dot kadu privilegiju! Bernam mamma vajadziga berniba!

 7. Vai vecākiem,kuriem ir viens bērns ir vainīgi ka neizdodas(veselības dēļ) audzināt vēl trīs bērnus?? Interesanti ka viens bērns(cilvēks) tiek diskriminēts mūsu valstī ar 11.00 euro mēnesī.

 8. Nu re, cik jautri. Es pat kaitīgā darbā strādāju, lai ātrāk tiktu pensijā, bet tagad viss tiem, kas “ražo” bērnus naudas dēl. Vai nebūtu vienkāŗšāk pateikt, ka trūcīgām ģimenēm par bērnu ražošanu sods… Tiem, kas dzemdē, audzē, uztur, kopj un lolo savus mazuļus, pie kājas jūsu likummaiņas

 9. Politiķiem saņemot arvien lielākas pensijas,naudas nepietiks!

 10. Bérni ir savas gimenes lepnums, laime un prieks. Privilegija. (arí es esmu izaudzinajusi savejo bernu, un par to esmu laimiga. Bet nedomaju, ka tapec man kas pienaakas no citiem. Valsts- tie ir citi, paareejie). Lai valsts budzets pilditos, ir jastrada. Vieni cilveki, bez berniem vai vcienu diviem berniem, strada un rada nodoklus. Vienlaikus darbaa skaitaas vecaaki, kuri no viena berna lidz otram knapi paspej iznakt darba, gadiem ilgi, Kad jasanem paaugstinajumi darba- vecaakus nedrikst diskriminet. Tie, kas bijusi uz vietas un stradajushi, vareja ari ko nogrekoties un palikt bez – kadreiz tas bija premijas, tagad bonusu punkti urr, bet viss viens. Tie, kuri, savu gimenes apstaklu del ir iemaksajuhi vismazak nodoklus, padarijushi vismazak, tagad tiks atalgoti ar agraku iespeju sanemt pensiju. Tie, kuri vienkarshi stradaja, pa vidam savu vienu divus bernus audzinot, tie lai turpina tik stradat… Nav taisnigi, es teikshu.

 11. Man gan šķiet, ka bērna kopšanas pabalsts nav vis 200 , bet gan 171€…

 12. precīzi teikts!Tie vecāki,kuriem bērni godprātīgi strādā šeit,maksā lielus nodokļus,ir pelnījuši lielāku pensiju kā tās “dzīves baudītājas” un deģenerātus saražojušās “mātes”!

 13. Ja jau raksta, ka turpmāk nekādu pensiju nebūs, tad kāpēc cilvēkus aicina gādāt bērnus un solīt, ka vecāki varēs aiziet pensijā ātrāk. KĀDĀ PENSIJĀ? Kāpēc muļķo tautu?

 14. nācās 5 gadus nestrādāt, lai pieskatītu bērnu, jo bērnudārzā nebija vietas. kāpēc to neviens negrib pieskaitīt pie darba stāža?????

 15. Vai vēlēšanas pie durvīm, ka tādi brīnumi pēkšņi “”kā noz ila gaisa”?

 16. Bērna kopšanas pabalsts pašreiz ir 171 eiro,bet ne 200 eiro kā rakstā rakstīts…?!?Neticu rakstītajam sola daudz,bet maz dot,jo sava kabata tuvāka.Tas ir pirmsvēlēšanu laiks,solījumu laiks,kuri netiek pildīti…..

  • jā tiešam kapec minets ka sobrid 200 šobrid pabalsts tacu ir 171€ Atkal sniwdz nepatiesas zinas , lau cilvekiem acis aizmaletu

 17. Izklausās, ka es pēc 45 nostrādātiem gadiem un trim izaudzinātiem bērniem, kas strādā un nodokļus maksā Latvijā, saņemšu tādu pašu pensiju( pabalstu) kā tas, kurš nav strādājis un bērnus audzinājis. Tikai nez kāpēc mani bērni sodīti ar to, ka jāmaksā par savu mammu un arī tiem, kas dzīvi veltījuši tikai sev. Tiem pienākas valsts atbalsts un aprūpe, es pat to neesmu nopelnījusi.

 18. mātēm vispār nevajadzētu strādāt, tik pat nekāda labuma, aizņem tikai vietu. Atceros padomju laikus, kad priekšnieki bēga no jaunajām māmiņām kā no nelaimes. Pirms un pēc atvaļinājumi, tad sākās slimošanas, visādas problēmas ar dārziņiem, izziņa izziņas galā. Un, ja vēl bija divi, tad kā viens beidza vārgt, tā otrs sāka. Bet, kādam tas darbiņš bija jāpadara

 19. Kāds gan valstij labums no pieciem izaudzinātiem bērniem, ja viņi visi strādā ārzemēs? Skaitīt tikai tos bērnus, kas maksā Latvijā nodokļus! Un nevajag atkal bļaut, ka te nav darba. Darbs ir, tikai nav kas strādā jo alga nav tik liela kā Anglijā.

 20. Interesanti zināt ar ko gan atšķiras vienkārši strādājoši cilvēki? Vai mūsdienās obligāti ir kaut kam jābūt lai saņemtu lielāku naudu?
  A tie kam nav bērnu strādā vaiga sviedros, bet un par to jau laikam nav pelnījuši kādu labumu? !

  • Nē nav, jo 1. līmeņa pensija ir solidāra – bērni maksā par vecākiem. Ja nav bērnu – šļūc ar ragaviņām uz mežu.

 21. Nu protams – sievietes kas gribētu bērniņu, bet nevar palikt stāvoklī tiek vienkārši “noliktas”. Sak, strādajiet kamēr nokritīsiet kamēr 2,3,4 bērnu māmiņas ies pensijā vai saņems lielāku naudu un citus labumus!!! Varbūt sieviete visu mūžu centusies tikt pie bērniņa, pārdzīvojusi, izdevusi naudu ārstēšanai utt., bet mūža beigās vēl tiek šādi pazemota!!!

 22. Pa trijiem bērniem arī nau 67eiro bet gan 56eiro no kurienes ņem tādus skaitļus gribētu jautāt

  • naU-naudas skaitītāja atradusies,rakstīt iemācies,pienesums kopējā makā droši 0!

  • Es arī par diviem mazākajiem saņemu 56.90eur, vecākais mācās tehnikumā,viņam tos 11.00 eur pašam uz kartes skaita, kurus atvelk par kopmītnēm.Kopā sanāk 67eur.

 23. Ziniet mūsu valstī dzīvojot ir tāda sajūta,tie vecāki kam ir viens bērniņš,ka tie nav nekas vienkārši tukšas vietas…Nav jau žēl ka palielina pabalstus tiem vecākiem kam ir divi vai trīs bērni,bet vienam bērnam arī daudz ko vajag-tā pat ēst,apģērbties, iet uz dārziņu un skolu un tam visam arī vajag naudu.Varbūt beidzot mūsu valdība sāks domāt arī par šīm ģimenēm,nevis spļaut vienkārši sejā.

 24. Es domaju ka valsts smejas par tautu un viss. Es nevienam neticu kaut kas bus labak jo; mes tapat stradasim skolosim bernus pabarosim apgerbsim pasi. Jacinas par berniem un viss.

 25. A jēga ta? Bērni un pat mazbērni jau izauguši,ko tad darīt-sēdēt un pa logu lūrēt?
  Jēga būtu,ja mātēm pensiju ietekmētu bērnus audzinot pavadītie gadi. Taču mums ir tā-jo vairāk bērnu izaudzināts,jo pensija mazākaIznāk tā,ka ar bērniem vadītais laiks ir zemē nomesti gadi-ne stāža,ne arī kādu iemaksu.

 26. Par otro un trešo utt bērnu!Viens bērns jau neskaitās!:D labais.

 27. Plāns jau skaists, bet kā būs realitātē…?

 28. Un kur paliek gimenes ar vienu bernu. Saprotu ka daudzbernu gimenem vairak vajadzibu. Bet vai tam vienam bernam gimene nau vajadzibu? Katru gadu pabalstus palielina par otro treso utt bet kad palielinas par pirmo bernu cik ilgi nirgasies valsts par tam gimenem psrskaitot no valsts kases 11.83€ menesi!!

 29. Kārtējais murgs! Pirms gada sprieda, ka pabalstus ņems nost. Bērnudārzos nereālas rindas… Pensijā ātrāk laidīs! Ņirgāšanās! Ja ar laiku pensijā varēs iet no 90 gadiem, tad par 2 bērniem – iesim no 88 😀 Tas nekas, ka cilvēks LV velk pēdējo elpu, lai savilktu galus kopā, lai bērns ir apģērbts un paēdis…

 30. No kura laika mamminas saņem 200 eiro kopšanas pabalstu, ja ir 171 eiro?! Raksta teksta rakstīts :Otrs priekšlikums paredz bērna kopšanas pabalstu paaugstināt līdz 236 eiro (šobrīd 200)

 31. Kļūda – bērna kopšanas pabalsts ir 171 €, nevis 200 kā norādīts!!!

 32. Kļūda – bērna kopšanas pabalsts ir 171 €, nevis 200 kā norādīts!

 33. Izklausās pēc priekšvēlēšanu jautrības, bet ja nu gadījumā šo apskatītu nopietni, pāris komentāri no manas puses:
  1. Šobrīd ātrāk pensionēties var, ja ir vismaz 5 bērni. Būtu forši un pat taisnīgi, ja būtu 1 gads par katru bērnu arī tiem kuri apstājušies pirms pieciem 🙂
  2. Tie kas te sāk uzreiz bļaut par to ka kādam tiks kaut kas vairāk – apklustiet, jums neviens neko nost ņemt netaisās. Nav ko lūrēt citu maciņos. Tie kas cenšas un audzina tos 3-4 bērnus audzina pensijas pelnītājus jums kas tagad dzīvo trallallā.
  3. vienmēr būs kāds kurš sistēmu mēģinās izmantot negodīgi – bet to ir jāapkaro citām metodēm, nevis vienkārši noliekot labu ideju tādēļ kā viens kretīns no 100 normālajiem mēģinās kaut ko izkrāpt.
  4. Bērna kopšanas pabalsts šobrīd ir 171 EUR. Savukārt vecāku pabalsts ir 60% no iemaksu algas, ja ņem uz gadu un tikai tad ja ņem uz pusotru gadu ir rakstā minētie 43.75%.
  5. Un ja Jūs neticat, ka vecumdienās vispār būs pensijas, tad šādus rakstus nelasiet un necepieties – tas acīmredzot uz jums neattiecas 🙂

 34. Jau tagad daudzbernu vecaki var pensioneeties aatraak.

 35. Jau tagad daudzbernu vecaki var pensioneeties aatraak.

 36. un 1 bērns Latvijā nav bērns, viņu nav jāapģērbj un nav jābaro,viņš neslimo,zāles nav jāpērk… pēc viņu domām,tikai sākot ar otro un trešo bērnu,nu normāli…

 37. Un man tagad acu priekšā vīzija, Papucis savā mūžā sadzīvojis teiksim 10,bērnus. Katram sava mamma, naudu uzturēšanai nedod, viņa vietā to dara valsts. Nekur nestrādā. Ienākumi valstij no viņa apmēram -1000 euro mēnesī. Toties pensijā šitāds spermas donors iet deviņus gadus ātrāk nekā cilvēks ar vienu bērnu, kurš vēl pie tam ir godīgi visu mūžu maksājis nodokļus, bet par šo godīgo valsts neapmaksā nevienu lieku gadu nodokļos. Kā Jūs domājat cik ilgi šāda valsts noturēsies???????? Cik ilgi kārtīgi cilvēki apmaksās visādu deģenerātu un idiotisku likumdevēju izklaides??????

  • Nu tu ūdeni lej, palasi Igauņu pieredzi. Ar vecākiem kuri nestrādā vai riska grupā jāuzmana sociālam dienestam .

  • Tev iztrukst informacija berninj. Lai tas “teetiinsh” varetu pensioneties atrak, vinjam jaaiznes visu to vismaz 5 bernu dzimshanas apliecibas. Tas nozime, ja tevainim berni apbizhojushies, vinjiem tiesibas nelaist savu papinju aatraak.
   Tas taa, gadijums iz dziives kaiminjos

  • Nnevajag muldeet,izlasi likumu-atrak pensija iet tikai tie,kuri pasi izaudzinajusi nevis uztaisijusi.

  • Nnevajag muldeet,izlasi likumu-atrak pensija iet tikai tie,kuri pasi izaudzinajusi nevis uztaisijusi.

 38. Doma varbūt arī laba,bet-ko darīs pensijā aizgājušais cilvēks ar savu nabaga pensiju,KĀDU palīdzību viņš varēs sniegt saviem bērniem?Vai man būtu jākļūst par bezmaksas aukli saviem mazbērniem,bet tai pašā laikā vēl par papildus nastu saviem bērniem?Paldies,bet es no laba prāta pat netaisos izmantot šo iespēju un strādāt gribu tik ilgi,cik atļaus veselība un spēks.

 39. Bizness.Zinu vairakas gimenes.Ir nepilngadigi berni.Viena tris,otra pieci.Vecaki nestrada.Sieva pieprasa alimentus,ko ari sanem.Maksa valsts.Abi dzivo kopa.Pietiek,gan dzersanai,gan cigaretem.Vel pagasts palidz,ar malku,nodoklu atlaidem,apgerbu un.t.t.

  • kartejais atvieglojums alkaaniem kuri to vien prot kaa dzert, dzemdet bernus,un sedet uz pabalstiem jo stradat nemaz negribas.un te vel tads bonuss jo vairak dzemdesi jo atrak pensija aiziesi. murgs!
   un cik ilgi bus ta nirgasanas ar tiem 11.38 eiro menesi par vienu bernu.fui fui musu valdibai

 40. Kad aizies prom vecaki pensija,tad nebus ko maksat! Jo lv.jau bus sabrukusi pa dalam!

 41. Ja vecvecākiem ir 3 un vairāk bērni, tad ir iespēja, ka arī vairāk mazbērnu.Savukārt, šiem vecvecākiem jāsamazina pensionēšanās vecums, jo ir vairāk spēka un līdzekļu ieguldīts.Augot mazbērniem, bieži ir jāpalīdz bērniem, jaunajiem vecākiem, jo ne visiem pietiek bērnudārzu, ne visi bērni ir veseli, dažreiz arī slimo, jāvadā uz pulciņiem.Kad tad lai jaunie vecāki strādā, visiem nav atbilstošas algas, lai nolīgtu aukles un laukos ir citi apstākļi kā pilsētā, nav sabiedriskā transporta, kas atvieglo nokļūšanu uz pulciņiem.

  • ja, vecmaminam obligati japensionejas atrak lai var palidzet jaunajiem,tiem jaiet darbina.cik bernus vecmamina uzaudzinaja tik gadus atrak iet pensija.citadi 5 gadus atrak tiek ari tie vecaki ,kuri uzaudzina bernu invalidu lidz 8 gadi 3men.veselos bernus 3,4 ari nav viegli audzinat.likums ar steigu japienem.

 42. Kur raksta autors ir izracis, ka pašlaik bērna kopšanas pabalsts ir 200 euro? Es saņemu tikai 170 euro.
  Iekopēju no VSAA:

  Pabalsta apmērs
  personai, kura kopj bērnu vecumā līdz pusotram gadam – 171 eiro mēnesī;
  personai, kura kopj bērnu vecumā no pusotra gada līdz 2 gadiem – 42,69 eiro mēnesī.

  Bet nu labi, tikai priecāsimies, ja būs tie domājamie 236 euro!

Draugiem Facebook Twitter Google+