×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2015
Drukāt

Foto: Masveidā ģībstošu bērnu dēļ pārtrauc koncertu Lielajā estrādē (23)

Foto-TImurs SubhankulovsFoto-TImurs Subhankulovs

Sestdien, 11.jūlijā, Mežaparka Lielajā estrādē notika Dziesmu svētku ģenerālmēģinājums, kurš īsi pēc plkst. 21 tika pēkšņi pārtraukts ģībstošu bērnu dēļ. Kā ziņoja aculiecinieki no estrādes, koncerta laikā daudziem bērniem pasliktinājās veselības stāvoklis. Bērni cēla plāksnītes ar izsaukuma zīmēm, kas liecināja, ka steidzami nepieciešama palīdzība. Daudzi bērni tika aizvesti prom no estrādes.

Sakarā ar to tika pieņemts lēmums pārtraukt ģenerālmēģinājumu. Visi bērni devās uz savām nakts mītnēm.

Nav informācijas, vai bērnu sliktais veselības stāvoklis saistīts ar kādu vēdera saslimšanu vai saaukstēšanos, vai kaut ko citu. Ir zināms tikai tas, ka ļoti daudzi bērni ģībuši un tika aiznesti prom no estrādes pie mediķiem. Tā kā uz vietas nebija tik daudz mediķu, cik pēkšņi palika slikti bērniem, palīdzībā iesaistījās arī policisti, kuri ar savu transportu veda prom pēkšņi sasirgušos bērnus.

Aculiecinieki ziņoja, ka, ejot prom no estrādes, ceļa malās bija vairāki paģībuši bērni, kuri bija apsegti ar sedziņām, jo trūka neatliekamās palīdzības mašīnu. Bērnus uz rokām līdz izejai nesa policisti, apsargi un citi brīvprātīgie, kur jau piebrauca ārpus kārtas izsauktie mediķi.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Tomēr Mežaparka koncerta organizētājiem būtu stipri jāpārdomā, ko viņi dara ne tā. Tagad nu ministre liek padomāt par kustībām un iespēju apsēsties koncerta laikā. Vai tad tiešām cilvēki, kas ne pirmo gadu un ikdienā strādā ar bērniem, nesaprot tādas elementāras lietas? Vai par vecumposmu īpatnībām un bērnu fizioloģiju nekas nav dzirdēts? Kāpēc skolās ir starpbrīži ik pēc 40 minūtēm, rotaļu pauzes, bet jaunākajiem arī diendusa? Skaidrs, ka šādā pasākumā tādu režīmu nodrošināt nevar, tātad ir jāsamazina mēģinājumu un koncertu garums. Varbūt arī dalībnieku skaits, lai dziedot var arī kustēties. Šitā saspiesti miera stājā stāvēt vairākas stundas, tur jau pieaugušam jāģībst. “Pirmo stundu mēģinājums ritējis kā plānots”. Kolosāli. Tādā režīmā pēc stundas mēģinājumam vajadzēja vispār beigties. Un kāpēc nepārcelt koncerta laiku, lai tas nebūtu vienā dienā ar nogurdinošo gājienu? Nu jau mums attieksme pret bērniem kļūst gandrīz kā Ķīnā- kurš nespēj, to ārā. Tikai atšķirībā no Ķīnas, mums viena nokritušā vietā nav desmit izturīgāki. Tomēr svētkiem, īpaši jau priekš bērniem, būtu jābūt priekam, nevis izturības sacensībām.

 2. Nevajag gan vaimanāt un vainot citus un visu pasauli! vai dziesmusvētki bērniem pirmo reizi? vai slikti baro pirmo reizi? vai slodze liela pirmo reizi? tā teikt- ikdienā ar sēdēšanu pie datoriem nekādu fizisko rūdījumu neiegūsi! paskatamies,skolās pus klases no sporta atbrīvotas!!! kāpēc??

 3. Pēc 9 vakarā bērniem ir jau jābūt gultiņās un nevis… Skatieties arī visu dienas garumu un slodzi tājā. tas organizatoriem.

 4. Noslēguma gājiena devīze un mērķis tiekties pēc varavīksnes,kas ir homoseksuālistu ,geju ,lezbiešu simbols un sapnis.Ja varavīksnes logo aizņemts ,tad varēja izdomāt citu
  Šīs izrādes pamatā ir parādīt sabiedrībai un pasaulei cik labi dzīvot Latvijā,bet pasākumā iesaistītiem biznesmeņiem labi nopelnīt.

  • Palasi veco deriibu aakst. Varaviikstne ir Dieva deriibas simbols, ar cilveekiem, ka vairs nekad netiks appludinaata zeme ar greeku pluudiem. Bet ja nopietni, Taa ir lloti skaista dabas paraadiiba, lietus laikaa. Ja tu tur kaut ko nekkiitru saskati, tad ej pie aarsta. Ssis simbols nevar piedereet vai tikt pasludinaats par iipassumu. Tev tavi ieaudzinaatie s..da stereotipi drossivien lloti traucee tev dziivot. Drossi vien seksualitaate un orientaacija tev ir lloti aktuaala teema, jo iisti nezini kaads pats esi, taapeec tik debiili teksti, lai kaut ko pieraadiitu sev. Bet man tev un tev liidziigiem luugums aizveriesties homofobi un netrauceejiet citiem cilveekiem dziivot, tajaa skaita arii Gimeneem un beerniem. Tieciet galaa ar savaam problemmaam vienatnee un necentietiess apspllaudiit un paarveidot pasauli peec sava praata, jo Dievs radiija cilveekus katru savaadaaku, bet visus vienliidziigus.

 5. Jā specialisti uzreiz nevar pateikt, kāda ir bijusi vaina, tad tas var nozīmēt tikai to, ka notiek nekontrolēta bērnu terorizēšana no organizātoru un diriģentu puses. Mēs atkal gribam, par spīti visam, parādīt visai pasaulei, kādi esam lieli? Nerēķinoties ar bērnu organismu īpatnībām? Vienreiz dabuju redzēt, kā jauniesauktie karavīri, stadionā, ģība viens pēc otra, klausoties garu patriotisku ģenerāļa runu. Tas ģenerālis sākumā stipri nokavējis, pēc tam lēnām sācis savu garo stāstu. Medmāsas un brāļi ar nestuvēm tik skraidīja no otrās puses.

 6. Es domāju, ka te mēs esam liecinieki tam, kas vispār notiek Latvijā. Absolūti esmu pārliecināts, ka beidzot ir jāsāk izmeklēt fakti, kas ir saistīti ar iedzīvotāju veselības vispārēju, masveida pasliktināšanos. Kas pie tā visa ir vainīgs? Jau gadiem valstī iet bojā cilvēki spēka gados, tūkstošiem izdara pašnāvības, bet to iemesli netiek izmeklēti, pat tiek noklusēti, bērniem ir stipri pavājinājusies ne tikai veselība, bet arī ir ļoti slikta atmiņa, katastrofāla ir bērnu uzvedība skolās, rupjība, neadekvātas reakcijas, vājas uztveres spējas, bieži paaugstināta ķermeņa temperatūra pat līdz 37.3 grād.C bez jebkādām tradicionālām slimības pazīmēm, nespēja izgulēties, stiprs nogurums, tai skaitā pat no rītiem. Šajā situācijā noteikti nav vainojami ne bērni, ne bērnu vecāki, te ir jāmeklē daudz dziļāk un nopietnāk. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka tas viss ir saistīts ar milzīgo peļņu, no kuras nevēlas atteikties medikamentu biznesā iesaistītie – ražotāji, tirgotāji, ārsti, daži politiķi un specdienestu elite, vai nu mūsu vai ārvalstu, kāda starpība.

  • Piekrītu ļoti. Jau laikā, kad mani bērni bija mazi( pirms gadiem10) un gāja deju kolektīvā, viņi nevarēja saprast, kāpēc tā vadīja bļauj, apsaukā, un tas skaitījās normāli. Arī koros tā ir ( tu mauj kā govs, kā slaucēja, utt) Pieļauju, ka tā ir joprojām. Lielākā daļa cilvēku to uzskata par normu. Mūsu valstī joprojām dominē diezgan deformēta sapratne par panākumu gūšanu, cilvēcisku attieksmi, utt Protams, finālā, viss izdodas caur pārcilvēciskiem pūliņiem, un visi aizgrābtībā gavilē, bet veids kā tas sasniegts nemainās.

  • Jā, farmācija viennozīmīgi ietekmē cilvēku veselību, iespējams arī jaunās vakcīnas ir pie vainas bērnu veselības pasliktināšanās procesos!

 7. Atkal kā Raiņa aprakstītajos mežonīgā kapitālisma laikos?
  / Ak, lakstīgala, nedziedi / Pie mana loga sērīgi, / Man rītu agri jāceļas,..(..) /
  / Tur lēni, tā kā pulkstens sit, / Man velkas stundas sešpadsmit. /

 8. Kā tad īsti: ģībošu vai ģībstošu, vai noģībušu?

 9. Man meita teica ka neļauj apsēsties mēģinājumos. Visu laiku visos mēģinājumos jāstāv kājās. Tas taču arī tomēr traki

 10. bērni slikti ēd, jo nav pieraduši ēst putras, biezpienu, ko normālu un sanāk, ja nedod kelogsus vai ko grib, tad neēd vispār. nu traki! un tad jāģībuļo, jo slodze liela un tad kreņķi visiem

  • Tā nav, ēdiena vienkārši ir par maz, bērni grib vēl kaut vai maizīti, bet tās nepietiek. Un 3-reiz dienā, pa 4-5 stundām, pie tādas slodzes – pamēģiniet iztikt! Brokastis jau 6.20 no rīta, vakaros naktsmītnē ierodas ap 10-11, ja vēl grib izstāvēt rindu, lai nomazgātos, cik tad dabū pagulēt. Un ne jau gultās, bet skolu klasēs un pat koridoros kā siļķes bundžā uz piepūšamajiem matračiem, kuri brākšķ, tikko kāds no tā simta gulētāju pagrozās. Tie nav svētki, tas ir konclāgers priekš lauku bērniem, vēl vienu tādu nedēļu, un iznesīs arī mirušos!!!

 11. sorrry – JĀGUĻ:))

 12. Pārguruši ir lielie bērni, jo viņiem ir arī nakts dzīve… Autobusos visi tīņi momentā atrubās – to var redzēt:) Bet var jau saprast – atbraukuši uz galvaspilsētu, vecāku nav… Slodze, protams, milzīga… Būtu jābuļ 10h. Mums, rīdziniekiem, bērni tiek iemesti uzreiz gultā pēc mēģinājumiem un koncertiem. Lauku bērniem ir 2x lielāka slodze:))) NAKTIS… Jācer, ka atķeips… visi!!!!

 13. vajag izbeigt šo masu skatu rīkošanu!

 14. Žēl bērnu! Pirmo reizi kaut kas tāds

 15. Vai tad tāpēc bija jāpārtrauc viss ģenerālmēģinājums, kas bija ar biļetēm skatītājiem? Nepalika slikti taču visiem.

  • Nu gan vēŗtības mums, tautieši! Protams! Nauda, skatītāji, atbildības sajūta … Domāju, ka būtu jāaizdomājas par to, ka svētki notiek tikai visu to neatkārtojamo izturīgo, talantīgo un dalībnieku dēļ. Lai kā arī nebūtu ar biļetēm – dalībnieki būtu mazliet jāciena. Veselība un dzīvība pirmajā vietā, pie tam tie ir bēŗni un jaunieši. Tieši uzmanīgi izturoties pret sevi un citiem augam ar pašcieņu un izpratni, kā arī protam redzēt, kad vajag palīdzēt citiem.

  • Ar steigu – pie galvas ārsta! Šausmenes var skatīties mājās pa televizoru, tur par velti redzēs, gan, kā ģībst, gan, kā mirst! Laikam pašai bērnu nav!

Draugiem Facebook Twitter Google+