×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

Bērnudārza vadītāja: Dārzeņos “nesaskatu šausmu terapiju!” (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

"Ierakstiet avīzē, ka nav tādu problēmu! Es te nesaskatu šausmu terapiju!" skaidro Ruta Garoza.

Rīgas 233. pirmsskolas iestādes vadītāja Ruta Garoza ir sašutusi par sacelto ažiotāžu medijos saistībā ar nekvalitatīvu dārzeņu piegādi bērnudārziem.

“Ierakstiet avīzē, ka nav tādu problēmu! Es te nesaskatu šausmu terapiju!” skaidro Garoza. Viņas vadītajai iestādei līdz šim nav bijusi tāda problēma kā nekvalitatīvu dārzeņu piegāde.

Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē trauksmi cēla Rīgas domes Iepirkumu nodaļas galvenā eksperte finanšu jautājumos Ingrīda Apine, sakot, ka bērnudārzu apgādē ar produktiem dominē vietējās izcelsmes prece, taču pēdējā laikā ir lielas problēmas ar iepirkto dārzeņu kvalitāti. Apine pauda satraukumu, ka bērnudārzu virtuvēm tiek piegādāti tiešām ļoti sliktas kvalitātes kartupeļi un burkāni, līdz ar to sāk rasties grūtības ar bērnudārzu apgādi. Eksperti pat norādīja, ka iepirkumos tiek piedāvāta ļoti nekvalitatīva, visticamāk, importa prece, kas savukārt skaidrojams ar iepirkto dārzeņu neatbilstību pavadzīmēs norādītajai izcelsmei.

233. pirmsskolas iestādei dārzeņus piegādā “Svit un K” un tā vadītāja slavē piegādātāju par kvalitatīvo preci.

“Piegādātājs mums ved īstas Latvijas saknes, nupat iepirkām 200 kg Latvijā audzētus kartupeļus. Otrs piegādātājs ved burkānus, sīpolus – Latvijā audzētus un tie ir labas kvalitātes,” skaidro Ruta Garoza, rādot nule kā piegādātos dārzeņus. Arī skābēti kāposti ražoti Latvijā. Citrusaugļu – citronu un mandarīnu – izcelsme gan ir Spānija, bet dārzeņi un āboli nāk no Latvijas. To varot viegli pārbaudīt pēc preču pavadzīmēm. Ja arī piegādātājam rodas problēmas ar kvalitāti, tad bērnudārzs par to tiek brīdināts, ka viena vai otra prece, piemēram, zaļumi, netiks piegādāti. Bet šādi gadījumi bijuši minimāli.

Vēl citas pirmsskolas iestādes saimniecības daļas vadītāja, kas kas vēlējās palikt anonīma, norādīja, ka gadījumos, ja pirmsskolas iestādei tiek piegādāta nekvalitatīvāka prece, tā uzreiz viņa lūdz samainīt preci pret kvalitatīvu un to arī piegādātājs izdara. “Mums ir ļoti stingras prasības, kas jāievēro. Nevaram pasūtīt dārzeņus uz mēnesi, bet pasūtu trīs reizes nedēļā, stingri rēķinot, cik daudz nepieciešams,” skaidro saimniecības daļas vadītāja. Viņa uzskata, ka zaļais iepirkums ir veicinājis to, ka vietējo ražotāju prece pirmsskolas iestādēs nonāk arvien vairāk.

Vai zaļais iepirkums ir veicinājis vietējo burkānu, kartupeļu un ābolu noietu un vai to neizmanto negodīgi vairumtirgotāji, lasiet trešdien “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Iepirkumos jābūt noteiktai zemākajai cenai, piemēram 0.30 par kg. Un tikai tad var prasīt extra preci. Bet par 0.13 par kg sanāk kas paliek.

  2. Vai nu kundze ir naiva, jebšu par tādu izliekas. Nevienam nav noslēpums, ko var sarkstīt pavadzīmēs, un to arī Apines kundzes darbinieki bija atklājuši. Ja šis bērnudārzs vēl izrādās, cik viņiem viss labi, nu ko, uz priekšu…ja gribētu noskaidrot patiesību, pietiktu tikai augsnes paraugu paņemt no bietes un kartupeļa sāniem un salīdzināt ar pavadzīmē norādītās izcelsmes saimniecības konkrētā dārzeņa platību…

  3. gan jau ir kādi “trūcīgie”, kuri atved tādus
    produktus, ko pašu suns neēd…
    Ja jāiepērk lētākais – viss kas var gadīties !

Draugiem Facebook Twitter Google+