×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Bērnudārzam būs jāpaskaidro ieroču demonstrēšana bērniem

ierocis_gailis

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) privātā bērnudārza “Pūcīte” vadībai lūgs paskaidrot ieroču demonstrēšanu bērniem 16.martā, aģentūru BNS informēja IKVD Uzraudzības departamenta direktora vietnieka pienākumu izpildītājs Maksims Platonovs.

Savukārt izglītības ministrs Roberts Ķīlis notikušo nosodījis.

“Ieroči, cilvēki armijas uniformās un šādi vēstījumi bērnudārzā ir kategoriski nepieņemami – tāda ir mana personiska pārliecība. Šo konkrēto gadījumu izvērtēs Izglītības kvalitātes valsts dienests un, ja nepieciešams, citi atbildīgie dienesti,” aģentūrai BNS norādīja Ķīlis.

IKVD vadītājs pagaidām atturējās vērtēt notikušo, uzsverot, ka no sākuma jāiepazīstas ar notikušo. Tas, cik ātri IKVD pieņems lēmumu, būšot atkarīgs no tā, cik ātri pirmsskolas izglītības iestādes vadība sniegs paskaidrojumus dienestam.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai BNS pavēstīja, ka Rīgas domei ar šo bērnudārzu neesot nekādas sadarbības un tā neapmaksā arī grupiņas šajā iestādē. “Var izteikt tikai nožēlu, ka šādi tiek organizētas nodarbības bērnudārzā un kontrolējošās Izglītības un zinātnes ministrijas iestādes nespēj izsekot līdzi tam. Dome uzskata, ka būtu jāpastiprina kontrole par to, kas notiek privātajos bērnudārzos,” pastāstīja nodaļas pārstāve Dzintra Āboltiņa.

Privātā bērnudārza “Pūcīte” mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka 16.martā to apmeklējuši biedrības “Latviešu karavīrs” pārstāvji – Normunds Jērums un Ivo Lembergs, kā arī Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Imants Parādnieks. Uzņēmumu reģistra datubāzē “Lursoft” atrodamā informācija liecina, ka Parādnieks ir arī viens no bērnudārza līdzīpašniekiem.

Bērnudārza mājaslapā ievietotajos fotoattēlos ir redzams, ka formās tērptie biedrības “Latviešu karavīrs” biedri stāsta par savu ekipējumu un ieročiem un bērni ar tiem arī rotaļājas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+