Laukos
Bizness

Bērnudārznieki un skolēni sāks saņemt bezmaksas augļus un dārzeņus0

Foto-Shutterstock

Sākot ar šodienu, 1227 izglītības iestādēs bērniem tiks izsniegtas ne tikai piena, bet arī augļu un dārzeņu porcijas. Augļi un dārzeņi tiks dalīti katrā mācību nedēļā trīs reizes un tos bez maksas saņems gan bērni pirmskolu iestādēs, gan 1.-9.klašu skolēni.

Augļus un dārzeņus vienam bērnam izdalīs 100 gramu porcijās – tie būs āboli, bumbieri, kā arī dārzeņu – burkānu, kāļu, kolrābju, kāpostu, ķirbju vai to asortu porcijas.

Jau ziņots, ka no šī mācību gada divas līdzšinējās Eiropas Savienības atbalsta programmas skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu “Skolas piens” un “Augļi skolai” ir apvienotas vienā programmā. Jau no 1. oktobra atbalsta programmā var saņemt porciju pasterizēta piena trīs reizes nedēļā, bet augļu un dārzeņu izdale sāksies no šodienas, 1. novembra.

Aizvadītajā mācību gadā piena izdales programmā “Skolas piens” piedalījās 1083 izglītības iestādes (235 447 skolu un bērnudārzu audzēkņi), kas ir 83% no kopējās mērķauditorijas, savukārt programmā “Augļi skolai” piedalījās 780 izglītības iestādes (173 028 skolēnu), kas ir 99% no mērķauditorijas.

Eiropas Savienība programmā sedz 90% no attiecināmajām izmaksām, bet 10% ir jānodrošina dalībvalstij.
Šāda programma darbojas visās Eiropas Savienības valstīs, lai veicinātu veselīgus uztura paradumus, ievērotu sabalansētu diētu skolēnu vidū, palielinātu piena, augļu un dārzeņu un nākotnē samazinātu veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ.

LA.lv