×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Bērnudārznieku vecākiem vieglāk

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāk nekā trīs tūkstošu Rīgas bērnu vecāki, kuru mazuļi apmeklē privātās pirmsskolas izglītības ie-
stādes, var atviegloti uzelpot, jo no šā gada 1. janvāra pašvaldība līdzfinansē 93 latus no maksājuma par bērnudārzu, kā arī saglabā vietu rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi.

 

Jaunā kārtība gan paredz vairākas izmaiņas – 93 latu Rīgas domes līdzfinansējumu piešķirs, ja bērns ir vismaz pusotru gadu vecs, bērna un vismaz viena no vecākiem dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas administratīvajā teritorijā. Tāpat pašvaldības datu bāzē jābūt informācijai, ka bērns ir uzņemts un apgūst pirmsskolas izglītības programmu kādā no privātajiem bērnudārziem. “Būtiski atcerēties, ka Rīgas domes līdzfinansējums tiek maksāts tikai tajos privātajos bērnudārzos, kas noslēguši sadarbības līgumu ar Izglītības, kultūras un sporta departamentu (IKSD) par šā pakalpojuma nodrošināšanu,” uzsver IKSD sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Vilde. “Kopskaitā pašlaik šādi līgumi noslēgti ar 70 privātajām pirmsskolām. Informācija par tām pieejama interneta vietnē www.e-skola.lv sadaļas “Iestāžu katalogs” apakšsadaļā – “Izglītības iestādes – “Pirmsskolas”,” skaidro I. Vilde.

Atgādinām, ka vecāki, kuri jau tagad saņem Rīgas domes 93 latu līdzfinansējumu, saņems to arī turpmāk līdz brīdim, kamēr mazulis ir privātā bērnudārza audzēknis. Turklāt vecāki var atkal reģistrēt savu bērnu rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, izmantojot pašvaldības pakalpojumu portālu www.eriga.lv.

Savukārt bērnu vecāki, kuri līdz šim saņēma 30 latu lielu dotāciju, no 1. janvāra saņems 93 latus mēnesī. Vecākiem nav jāveic nekādas papildu darbības, lai pieteiktos uz šo finansējumu, jo tas tiks izmaksāts, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar privāto pirmsskolu un RD IKSD.

IKSD atgādina, ka pašvaldības līdzfinansējums netiek izmaksāts tieši vecākiem, bet gan tiek izmantots, lai vecākiem samazinātu mācību maksu, kas paredzēta par pirmsskolas izglītības pakalpojuma sniegšanu privātajā bērnudārzā.

Domes Izglītības departamentā norāda – pašlaik rindā uz pašvaldības dārziņu gaida 2800 bērnu, taču rinda esot mainīga, jo iespējams, ka vecāki, kuri no rindas izstājās, stājoties spēkā RD saistošo noteikumu grozījumiem, tagad stāsies atpakaļ rindā, līdz ar to šis skaitlis mainīsies.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+