×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. janvāris, 2015
Drukāt

Bērnudārzos Rīgā ir brīvas vietas; vecāki no tām atsakās

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Rīgā vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs, arī tajās, kur jaunas grupas izveidotas 2014. gadā, vēl ir brīvas vietas, bet vecāki no tām atsakās, aģentūru BNS informēja Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa.

“Vecāki piesakās uz konkrētu bērnudārzu, izstāv rindu, bet, kad viņiem piedāvā brīvo vietu, viņi atsakās. Motivācija tā rīkoties ir dažāda. Iespējams, lai turpinātu saņemt pašvaldības un valsts finansējumu,” stāsta Āboliņa.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka valsts līdzfinansējuma apmērs privātas aukles pakalpojuma saņemšanai ir līdz 142 eiro mēnesī, ievērojot nosacījumu, ka kopējais valsts atbalsts un pašvaldības līdzfinansējuma, ja tāds tiek nodrošināts, apmērs vienam bērnam nepārsniedz 228 eiro Rīgas plānošanas reģionā vai 158 eiro ārpus Rīgas plānošanas reģiona.

Papildus pašvaldība nodrošina līdzfinansējumu privātas pirmsskolas izglītības iestādes pakalpojuma saņemšanai. Rīgas pašvaldībā tie ir 132,33 eiro mēnesī.

Šogad veiktās vairāku bērnudārzu ēku renovācijas un remondarbi skolās ļāvuši nodrošināt papildus vietas vairāk nekā 1000 bērniem, kas kopumā ir 45 grupas.

Pēc grupu telpu iekārtošanas un personāla nokomplektēšanas, 2015.gada pirmajā pusē Marsa gatvē 16 atvērs 11 grupas 240 bērniem, kas darbosies kā Rīgas 244.PII. filiāle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+