Dabā
Zaļā dzīvošana

Bērnudārzus aicina pieteikties ekoprogrammai Cūkmena detektīvi 16

Publicitātes foto

Jau otro gadu AS “Latvijas valsts meži” kopā ar Cūkmenu izsludina pieteikšanos jaunā mācību gada bērnudārzu ekoprogrammai Cūkmena detektīvi. Lai kļūtu par īstu detektīvu un Cūkmena sabiedroto, arī 2016./2017. mācību gadā ekoprogrammas ietvaros bērni apgūs četras galvenās tēmas: meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, mežs rotaļlietu kastē un audzēsim skābekli. Visaktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos pats populārais Latvijas dabas draugs – Cūkmens.

Ekoprogramma Cūkmena detektīvi paredzēta 5–7 gadus veciem bērniem. Tās pamatā ir četras tēmas, kurās ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, dažādu vizualizāciju, bērni veic noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, vērtējot labo un slikto mežā.  Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

Lai pieteiktos pirmsskolas izglītības iestāžu ekoprogrammai Cūkmena detektīvi, līdz 20. septembrim jāaizpilda pieteikuma anketa mājas lapā www.cukmens.lv. Pirmās 100 bērnudārzu grupiņas, kas pieteiksies programmai, saņems AS “Latvijas valsts meži” Slepeno maisu ar papildu mācību materiāliem. Bērnudārzi programmu varēs apgūt arī patstāvīgi, izmatojot Cūkmena mājas lapā pieejamos materiālus. Mācību gada nogalē 30 aktīvākos bērnudārzus apciemos pats Cūkmens.

Cūkmens stāsta par ekoprogrammas panākumiem pagājušajā mācību gadā, ko šogad dabas draugs plāno pat pārspēt: “Aizvadītā mācību gada ietvaros ekoprogrammu Cūkmena detektīvi pabeidza teju 3000 bērnu no 135 grupiņām 90 Latvijas bērnudārzos. Mazie censoņi iemācījās, ka mežā atkritumiem nav vietas. Mežs tāpat kā cilvēks ir dzīvs organisms, kas prasa īpašu uzmanību un rūpes. Programmas laikā bērni sekoja man pa pēdām un atklāja, ka atrasties mežā ir dabīgi. Iemācījās, ka koks ir mums visapkārt un tas ir dabai draudzīgs materiāls. Ar nepacietību gaidu jaunos pieteikumus!”

LA.lv