Kultūra
Mūzika

Bērnudienu mīļākie skaitāmpanti tagad arī Jāņa Ķirša lipīgajās melodijās 0

Publicitātes foto

Komponists un aranžētājs Jānis Ķirsis 14 lipīgās melodijās izocījis populāros latviešu skaitāmpantus – “Še tev dālderis”, “Punktiņš, punktiņš, komatiņš”, “Mazs kaķīts, mazs zaķīts”, “Cepu, cepu kukulīti” un citus, un asprātīgā interpretācijā ierakstījis tos studijā, vēsta studija “MicRec”.

Jānis Ķirsis ierakstā sadarbojas ar privātās sākumskolas “Zeltābele” mazajiem dziedātājiem, pieaicinot palīgā arī pieredzējušos dziedātājus Rūtu Dūdumu un Raimondu Bramani, kā arī atraktīvo “knīpu un knauķu” balsi – Eremiju Sējānu.

Saistītie raksti

“Zeltābeles” audzinātājas: “Esam veikuši nopietnu pētniecisku darbu, kopā ar bērniem apkopojot viņu vecāku bērnības dienu skaitāmpantus – tos, kurus mūsu bērniem un viņu vecākiem babiņas un vecāsmātes skaitījušas: “Cepu, cepu kukulīti…” un “jājam, jājam mēs ar zirgu”. Arī tos, kurus kā bērni blēņojoties esam skaitījuši: “Runcis tup uz sētas mieta”, “ūsas viņam trīsa…”, “onkulīts un tantiņa sēž uz plīts kantiņas..”. Satikāmies ar Jāni Ķirsi, kuram ideja apkopot “Zeltābeles” bērnu vecāku bērnības dienu skaitāmpantus deva iedvesmu pārvērst tos mūzikas skaņās.”

Skaitāmpantu dziesmiņu albums “Skaitu, skaitu, dziedu, dziedu”, jau kopš 1. decembra ir pieejams visās populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes vietnēs, tostarp “Spotify”, “Apple Music” un “iTunes”. Tur atrodami arī visu jauno dziesmu instrumentālie pavadījumi. Albuma atklāšanas pasākums plānots 18.decembrī plkst. 17 “Valters un Rapa” grāmatnīcā Aspazijas bulvārī.

LA.lv