×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Bērnus bērnudārzos nereti nelaiž līdzekļu trūkuma dēļ

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Pļaviņu novadā bērnudārzos ir brīvas vietas, jo ģimenes nereti izvēloties nelaist savus bērnus bērnudārzos līdzekļu trūkuma dēļ. Pļaviņu pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” un tās filiāļu vadītāja Ilze Vilciņa aģentūru LETA informēja, ka Pļaviņu novadā rindu uz bērnudārziem nav, vienīgi Gostiņos nevarot uzņemt visus gribētājus, bet šiem cilvēkiem tiekot piedāvāti alternatīvi risinājumi.

“Problēma varētu būt tas, ka skolā 1.-4.klašu ēdināšana ir par brīvu, bet bērnudārzos par ēdināšanu jāmaksā 10 līdz 13 lati mēnesī par vienu bērnu. Ja ģimenē ir divi trīs bērni, tad dārziņā nāk tikai tie, kam ir obligātā pirmsskolas sagatavošana, turklāt arī viņi dažreiz nāk tikai uz mācībām bez ēšanas. Vēl ir dārgi ceļa izdevumi, lai nokļūtu uz dārziņu, un tad vecākiem sanāk četri braucieni dienā,” skaidroja Vilciņa.

LETA jau ziņoja, ka, lai risinātu problēmas ar bērnudārzu nodrošinājumu, nākamgad no valsts budžeta plānots novirzīt 23 miljonus latu mērķdotācijām pirmsskolas pedagogu algām pašvaldībām, pagājušonedēļ pēc Demogrāfisko lietu padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Padomes sēdē 4.aprīlī tika panākta vienošanās uzlikt par pienākumu pašvaldībām nodrošināt bērnudārzus, lai neveidotos rindas. Dombrovskis norādīja, ka pašvaldībām, kas nevar nodrošināt vietas bērnudārzos, būs pienākums līdzfinansēt vecākiem pieejamību privātajos bērnudārzos, nodrošināt aukļu dienestu vai kā citādi risināt šo jautājumu. Savukārt valsts no savas puses paredz atjaunot dotāciju par pirmskolas izglītības pedagogiem, kas pašvaldībām atbrīvotu līdzekļus bērnudārzu rindu problēmu risināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+