×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Bērnus Jūrmalā aicinās trakulīgais nakts sarīkojums “Nestāsti pasaciņas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākampiektdien, 7. augustā, Jūrmalas Dzintaru mežaparkā notiks unikāla nakts ekspedīcija bērniem “Nestāsti pasaciņas”, LA.lv uzzināja Jūrmalas domē.

No pulksten desmitiem vakarā līdz pusnaktij 13 hektāru parka teritorija pārvērtīsies noslēpumainā, pārsteigumiem un piedzīvojumiem bagātā pasaku salā, kurā mazie pētnieki varēs satikt nerātņus Maksu un Moricu, trakulīgo Pepiju Garzeķi, džungļu karali Maugli un brīnumdari Zelta Zivtiņu.

“”Nestāsti pasaciņas” ir Jūrmalas dāvana visiem Latvijas bērniem – citāds ģimeņu pasākums ar oriģinālu skatījumu uz pasakām, stāstiem un animācijām. Izcili mākslinieki – Roberts Koļcovs, Kristīne Luīze Avotiņa, Ivars Miķelsons un Agnese Bule – ar prieku piekrituši kļūt par pasaku tēlu krustvecākiem, piedāvājot īpašas aktivitātes ierasto pasaku tēlu noskaņas,” stāsta projekta mākslinieciskais vadītājs, Jūrmalas kultūras centra direktors Agnis Kristvalds.

Pasākums veidots kā nakts ekspedīcija, uz kuru bērni pieaugušo pavadībā aicināti ierasties ar kabatas lukturīšiem. Noskaņas radīšanai Dzintaru mežaparkas grims pustumsā, galvenokārt izgaismojot tikai aktivitāšu centrus. Pasākuma laikā bērni varēs mēroties spēkiem ar Pepiju Garzeķi, sacensties nedarbu darīšanā ar Maksu un Moricu, izbaudīt džungļu gaisotni Maugļa vadībā, kā arī izstāstīt savas karstākās vēlēšanas un lūgumus Zelta Zivtiņai.

Ekspedīcijas laikā darbosies šūpuļdziesmu ierakstu studija, kurā ikviens vecāks kopā ar bērniem varēs iedziedāt savas mīļākās šūpuļdziesmas fragmentus. Skanīgākie un sirsnīgākie dziedājumi audio formātā pēc pasākuma būs klausāmi internetā. Tāpat nakts ekspedīcijas laikā darbosies arī Gribulīšu našķu tirgus.

“Bērniem jau šūpulī ielikta zinātkāre un autentisks prieks par jaunatklāto – tādās noskaņās arī veidojam pasākumu, saglabājot noslēpumainības, pat mazliet misticisma notis. Ikviens no mums noteikti var atminēties bērnībā piedzīvoto, kad acis no brīnumiem kļūst lielākas par apakštasītēm. Varu garantēt, ka šī pasākuma apmeklētāji piedzīvos ko līdzīgu – gan mazie, gan lielie. Bez vecuma ierobežojuma. Bet atcerieties par kabatas lukturīti, lai nakts mellumā varat atrast īsto taciņu uz pasaciņu,” uzsver Kristvalds.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Parka teritorija ir norobežota un pie izejām bērnu drošības apsvērumu dēļ tiks nodrošināta pašvaldības policijas klātbūtne. Vienlaikus organizatori lūdz pieaugušos parūpēties par apmeklētāju labsajūtu un neatstāt bērnus bez uzraudzības.

Nakts ekspedīcija “Nestāti pasaciņas” pirmoreiz Jūrmalā organizēta pērn, priežu parkā kopā ar Karlsonu un spokiem svinot Brālīša dzimšanas dienu ar astoņām tortēm un vienu svecīti. Projekts jau ieguvis divas balvas – par kultūras pieejamības veicināšanu 2014. gadā, kā arī skatītāju simpātiju par spilgtāko kultūras notikumu Jūrmalā 2014. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+