×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Bērnus līdz triju gadu vecumam neiesaka laist bērnudārzā

berni_ragavas

Bērnus līdz trim gadiem nevajadzētu laist bērnudārzā, tāpēc vecākiem būtu jāmeklē citi risinājumi, trešdien informatīvajā seminārā “Jaunie vecāki atgriežas darba tirgū” viedokli pauda psihoterapeite Sarmīte Frišfelde.

Eksperte pamatoja, ka bērni vecumā no viena līdz trīs gadiem attīstās ļoti atšķirīgi, bez vecāku klātbūtnes viņus varot pārņemt bailes no atšķirtības, tumsas un citām lietām.

Psihoterapeite norādīja, ka neko labu bērnam nedod arī samērā lielais bērnu skaits, kas bieži vien tiek novērots bērnudārzu grupās. Tajās esot līdz 16 bērniem un nereti ir tikai viens skolotājs, kas visiem nevar veltīt pietiekami daudz uzmanības. Kā vienu no iespējām, lai bērnus tik agrā vecumā nevajadzētu sūtīt bērnudārzā, psihoterapeite ieteica meklēt resursus savā ģimenē, piemēram, pie tuvākajiem draugiem.

Ja tomēr nav citu iespēju un jāatgriežas darbā, eksperte ieteica vecākiem pirms bērna laišanas pirmsskolas izglītības iestādē, pārliecināties un kliedēt bažas par iespējamajiem apdraudējumiem, kas bērnam varētu rasties bērnudārzā. Bieži vien vecāku bažas pamatojas pašu negatīvajā pieredzē, dzirdētajā no citiem cilvēkiem vai redzētā masu medijos.

“Vislabāk šo negatīvo pieredzi ir pārrunāt ar citiem cilvēkiem, lai bažas kliedētu,” ieteica Frišfelde.

Informatīvais pasākums jaunajiem vecākiem notika Eiropas Savienības mājā. Martā notiek pasākumi, kas veltīti sociālajai iekļaušanai un dzimumu vienlīdzībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+