AP/Scanpix

Bertāna 11 punkti nepalīdz, “Spurs” izkrīt no izslēgšanas spēļu zonas 1

Latvietis Dāvis Bertāns pirmdien guva 11 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet neglāba pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējušo Sanantonio “Spurs” komandu no zaudējuma.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

“Spurs” viesos ar rezultātu 93:109 (21:25, 22:29, 24:34, 26:21) piekāpās NBA vadošajai komandai Hjūstonas “Rockets”, ciezdama trešo zaudējumu pēc kārtas.

Sanantonio basketbolisti kopš februāra sākuma uzvarējuši tikai trīs no 14 mačiem, kā rezultātā apdraudēta viņu dalība NBA izslēgšanas turnīrā. Pēc zaudējuma Hjūstonā “Spurs” atstāja “play-off” zonu un Rietumu konferencē atkāpās uz desmito vietu, tiesa, divām priekšā esošajām komandām ir tāda pati uzvaru un zaudējumu bilance.

“Spurs” pēc katastrofāla sākuma nonāca iedzinējos ar 4:19, turpmākajā spēles gaitā nespējot pārņemt vadību. Trešajā ceturtdaļā latvieša pārstāvētās komandas deficīts sasniedza 26 punktus, bet līdz mača beigām tas tika sadeldēts līdz 16 punktiem.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā iemeta trīs no sešiem tālmetieniem un vienu no diviem divpunktu metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu un divas reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par diviem punktiem vairāk nekā ielaida.

“Spurs” rindās pa 14 punktiem sameta Braiens Forbss un Deriks Vaits, 13 punkti bija Rūdijam Gejam, bet ar 12 punktiem atzīmējās Tonijs Pārkers.

“Rockets” komandā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Hjūstonas vienības spožākā zvaigzne Džeimss Hārdens.

Bertāns spēlē iesaistījās piektajā minūtē, vispirms aizmezdams garām divus tālmetienus, bet ceturtdaļas otrajā pusē gūdams astoņus punktus. Tieši Bertāns ar precīzu tālmetienu pēdējā sekundē pielika punktu pirmajai ceturtdaļai, panākdams 21:25. Otro ceturksni rūjinietis iesāka ar neprecīzu tālmetienu, pēc tam laukumā dodoties pamatsastāva spēlētājiem.

Latvietis laukumā atgriezās četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām, līdz lielajam pārtraukumam, kurā “Spurs” devās ar 11 punktu deficītu (43:54), realizēdams vienu tālmetienu. Otrajā puslaikā Bertāns pa grozu nemeta, kamēr “Spurs” nespēja atspēlēties un atzina “Rockets” pārākumu.

“Spurs” komandai šajā mačā bija jāiztiek bez savainojumus guvušajiem Lamarkusa Oldridža un Kavai Lenarda, kamēr Manu Džinobili tika dota atpūta.

“Spurs” ar 37 uzvarām 67 spēlēs atkāpusies uz desmito vietu Rietumu konferencē, bet tāda pati uzvaru un zaudējumu bilance ir abām priekšā esošajām komandām Jūtas “Jazz” un Denveras “Nuggets”. Tikmēr “Rockets” ar 53 uzvarām 67 mačos ir visas līgas un Rietumu konferences vadošā komanda.

Bertāns šosezon 63 spēlēs vidēji guvis 6,7 punktus un izcīnījis 2,2 atlēkušās bumbas. Latvijas basketbolists piecos mačos pēc kārtas guvis 11 un vairāk punktus.