Bertāna pārstāvētā “Spurs” ar smagu zaudējumu sāk NBA izslēgšanas turnīru 0

Latviešu uzbrucēja Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda sestdien ar smagu zaudējumu sāka Nacionālās basketbola izslēgšanas turnīru.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

“Spurs” Rietumu konferences pirmajā mačā viesos ar rezultātu 92:113 (17:28, 24:29, 22:29, 29:27) piekāpās iepriekšējās sezonas čempionei Goldensteitas “Warriors”, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Bertāns šajā mačā laukumā bija 18 minūtes, grozā raidīdams četrus no pieciem soda metieniem, bet aizmezdams garām trīs tālmetienus.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu un trīs reizes pārkāpa noteikumus.

“Spurs” komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Rūdijs Gejs, kamēr pa 14 punktiem sameta Lamarkuss Oldridžs un Braiens Forbss.

Tikmēr “Warriors” uzvaru ar 27 punktiem kaldināja Klejs Tompsons, 24 punktus sameta Kevins Durants, 15 punkti bija Džavalam Makdžī, bet 12 punktus un 11 atlēkušās bumbas savā kontā ierakstīja Dreimonds Grīns.

“Spurs” pirmajā ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar 14 punktiem, bet otrajā ceturksnī divas reizes pietuvojās līdz sešu punktu deficītam. Tiesa, “Warriors” nosargāja drošu vadību un puslaika pārtraukumā devās ar 16 punktu pārsvaru (57:41).

Otrā puslaika sākumā Sanantonio basketbolistiem izdevās pretinieku pārsvaru dabūt zem desmit punktu robežas, tomēr turpinājumā laukuma saimnieki pakāpeniski attālinājās un pirms ceturtās ceturtdaļas bija vadībā ar 23 punktiem. Mača noslēdzošajā ceturtdaļā “Spurs” nespēja samazināt pretinieku atrāvienu un cieta smagu zaudējumu.

“Spurs” vienībai vēl joprojām nevar palīdzēt Kavai Lenards, kamēr “Warriors” komandai pirmajā kārtā, visticamāk, talkā nenāks Stefans Karijs.

Sērijas nākamā spēle notiks pirmdien Oklendā, bet pēc tam abas komandas dosies uz Sanantonio.

Abas vienības arī pērn tikās izslēgšanas spēlēs, kad Rietumu konferences finālsērijā pārliecinoši ar 4-0 uzvarēja “Warriors” komanda, pēc tam līgas finālā pārspējot arī Klīvlendas “Cavaliers” vienību.

“Spurs” ar 47 uzvarām 82 spēlēs palika septītā Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā, kur “Warriors” ar 58 panākumiem bija otrā.

Bertāns regulārā čempionāta 77 spēlēs vidēji laukumā pavadīja 14,1 minūti, gūstot 5,9 punktus spēlē, izcīnot vidēji divas atlēkušās bumbas mačā un izdarot vienu piespēli. No spēles viņš uzbruka ar 44% precizitāti, bet no tālmetienu līnijas realizēja 37,3% metienu.

Zīmīgi, ka pērn savā NBA debijas sezonā Bertāns 67 pamatturnīra cīņās vidēji spēlēja 12,1 minūti mačā, gūstot 4,5 punktus, izcīnot 1,7 atlēkušās bumbas un izdarot 0,7 rezultatīvas piespēles, līdz ar to viņam šī sezona individuāli bijusi nedaudz labāka.

Sanantonio vienība NBA izslēgšanas turnīrā tikusi 21.sezonu pēc kārtas.