Reuters

Bertāna “Spurs” nesasniedz NBA rekordu 0

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns ceturtdien nepiecēlās no rezervistu soliņa Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet viņa pārstāvētajai Sanantonio “Spurs” komandai neizdevās atkārtot līgas rekordu sezonas ievadā izcīnītajās izbraukuma uzvarās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Sezonas 14.izbraukuma mačā “Spurs” piedzīvoja pirmo zaudējumu, ar 91:95 (17:21, 15:24, 31:27, 28:23) piekāpjoties Čikāgas “Bulls” basketbolistiem.

Pēc perioda, kad viņš piecos no sešiem mačiem bija nospēlējis vismaz desmit minūtes, no pēdējām četrām spēlēm Bertāns divās nav izgājis laukumā, bet pārējās divās kopā nospēlējis tikai astoņas minūtes un guvis vienu punktu. Zīmīgi, ka pēc iepriekšējiem diviem mačiem, kuros Bertāns neizgāja laukumā, viņš tika īslaicīgi spēļu prakses iegūšanas nolūkā nosūtīts uz “Spurs” fārmklubu.

“Spurs” komanda bija uzvarējusi pirmajās trīspadsmit šīs sezonas izbraukuma spēlēs un nokļuva tikai panākuma attālumā, lai atkārtotu līgas rekordu, ko pērn sasniedza tobrīd fantastisku sniegumu rādošie Goldensteitas “Warriors” basketbolisti, tomēr ceturtdienas duelī to neizdevās atkārtot.

Rezultatīvākais “Spurs” ar 24 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kavai Lenards, bet 16 punktus iemeta austrālietis Petijs Milzs, realizējot četrus no sešiem tālmetieniem.

Tikmēr “Bulls” sastāvā 20 punktus guva Dveins Veids, bet desmit gūto punktu robežu pārsniedza visi pieci pamatsastāva basketbolisti, turklāt Reižons Rondo gandrīz tika pie “triple-double” – 12 punkti, desmit atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.

Pirmajā puslaikā “Spurs” realizēja mazāk nekā trešdaļu savu metienu, kas “Bulls” ļāva iegūt 13 punktu pārsvaru, turklāt otrās spēles puses sākuma daļā pēc Džimija Batlera tālmetiena mājinieki panāca pat +18 (65:47). Tiesa, atlikušajās sešās trešās ceturtdaļas minūtēs “Bulls” guva tikai septiņus punktus un viņu pārsvars tika samazināts līdz 72:63.

Ceturtajā ceturtdaļā tālāk par 12 punktiem “Bulls” vairs netika, bet arī daudz tuvāk pietuvoties “Spurs” ilgstoši nespēja. Trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām spāņa Po Gasola tālmetiens beidzot samazināja deficītu līdz 84:88, vēl pēdējās minūtes ievadā viesi bija iedzinējos ar 88:93, bet turpinājumā “Bulls” nospēlēja droši un pēdējās sekundēs jautājumu par uzvarētāju nebija, mājiniekiem pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Šajā mačā “Spurs” bija iespēju kļūt par vienīgo komandu NBA, kuras uzvaru un zaudējumu attiecība vēsturē ir vismaz 50%. Pēc šīs neveiksmes vienības vēsturē ir 814 izbraukuma uzvaras un 816 zaudējumi.

Tagad “Spurs” aizvadīs divas mājas spēles, pirmajā no tām sestdien sacenšoties ar Bruklinas “Nets”. Savukārt latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” vienība piektdien uzsāks smagu piecu izbraukuma spēļu sēriju ASV rietumos, pirmajā duelī viesojoties pie Sakramento “Kings”.

Grega Popoviča vadītā “Spurs” komanda ar 18 panākumiem 23 mačos saglabā Rietumu konferences otro vietu, tagad par divu uzvaru tiesu atpaliekot no pagājušās sezonas līgas finālistes “Warriors”.

Tikmēr “Knicks” un “Bulls” komandām tagad ir identiska 12 uzvaru un desmit zaudējumu bilance, kas dod attiecīgi sesto un septīto vietu Austrumos.