AP/Scanpix

Bertānam četras rezultatīvas piespēles uzvarā pār “Celtics” 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien iemeta precīzu tālmetienu un atdeva četras rezultatīvas piespēles Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” savā laukumā ar rezultātu 108:101 (32:23, 24:24, 21:26, 31:28) uzvarēja Bostonas “Celtics”.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

“Spurs” izcīnīja sesto uzvaru pēdējās sešās spēlēs, kamēr “Celtics” komandai šis bija trešais zaudējums pēc kārtas.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 14 minūtes, kuru laikā realizēja vienu no trim tālmetieniem. Tāpat viņa kontā viena atlēkusī bumba, četras rezultatīvas piespēles un viena piezīme. “Spurs” ar viņu laukumā guva par četriem punktiem vairāk nekā ielaida.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Kavai Lenards, kurš guva 26 punktus, 17 punkti Po Gasolam, bet ar 16 punktiem atzīmējās Tonijs Pārkers.
Savukārt Bostonas vienībā ar 25 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās Bredlijs Everijs.

Līdz pirmās ceturtdaļas vidum cīņa aizritēja līdzīgi, bet pēc tam “Spurs” nedaudz sāka attālināties. Bertāns mačā iesaistījās pusotru minūti pirms ceturkšņa beigām, kad rezultāta tablo vēstīja 27:21 Sanantonio vienības labā. Savā pirmajā uzbrukumā rūjienietis atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Manu Džinobili tālmetienā, bet “Spurs” spēles pirmo nogriezni uzvarēja ar 32:23.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Bertāns divas reizes mēģināja iekarot grozu no trīspunktu metiena līnijas, taču viņa abi raidījuma bija neprecīzi. Tikmēr “Celtics” septiņu minūšu laikā panāca neizšķirtu 40:40, taču pirmo puslaiku ar 56:47 uzvarēja mājinieki.
Trešajā ceturtdaļā “Spurs” turējās drošā vadībā, taču Bostonas basketbolisti atspēlējās un minūti pirms ceturkšņa beigām pietuvojās līdz punkta deficītam (73:74). Uz to laukuma saimnieki atbildēja ar izrāvienu 9:0, Bertānam šajā laikā tiekot pie rezultatīvas piespēles un izprovocētas piezīmes. Pēc ceturtdaļā nospēlētām četrām minūtēm Bertāns ar tālmetienu panāca 90:80, bet minūti vēlāk asistēja arī Pārkeram (92:83).
Ceturtās ceturtdaļas vidū, kad rezultāts bija 96:85 mājinieku labā, Bertāns tika nomainīts. Spēles pēdējā pusminūtē latvietis atgriezās laukumā, bet “Spurs” svinēja uzvaru ar 108:101.

Novembra nogalē Bertāns pret “Celtics” aizvadīja savu rezultatīvāko maču NBA karjerā, gūstot 15 punktus, bet “Spurs” tajā spēlē svinēja uzvaru ar 109:103.

“Spurs” ar 20 uzvarām 25 mačos ieņem otro vietu Rietumu konferencē, atpaliekot vien no līgas līderes Goldensteitas “Warriors”, kas guvusi 22 uzvaras 26 spēlēs. Tikmēr “Celtics” ar 13 uzvarām 25 cīņās ir ceturtā Austrumu konferencē, kur Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” ar 14 uzvarām ieņem trešo pozīciju.