AP/Scanpix

Bertānam četri punkti NBA izslēgšanas spēļu debijas mačā; ”Spurs” izcīna pārliecinošu uzvaru 0

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns sestdien ar četriem gūtiem punktiem debitēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu turnīrā, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda “play-off” sacensības sāka ar pārliecinošu panākumu.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Rietumu konferences otra labākā komanda “Spurs” mājās ar 111:82 (25:30, 27:19, 32:15, 27:18) sagrāva Memfisas “Grizzlies” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.
Bertāns kļuvis tikai par otro Latvijas basketbolistu pēc Andra Biedriņa, kurš piedalījies NBA izslēgšanas spēlēs. Biedriņš savulaik “play-off” mačos pārstāvēja Goldensteitas “Warrors” vienību, ar kuru 2007. un 2013.gadā sasniedza otro kārtu.

Savā izslēgšanas sacensību debijā Bertāns nospēlēja septiņas minūtes un 12 sekundes, trāpot vienīgo no spēles izdarīto tālmetienu, kā arī realizējot vienu no diviem soda metieniem. Tāpat latvietis pieļāva vienu kļūdu, bet “Spurs” ar viņu laukumā iemeta par trīs punktiem vairāk nekā ielaida.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Kavai Lenards, kamēr Lemarkuss Oldridžs sameta 20, bet Tonijs Pārkers – 18 punktus. Memfisas kluba rindās ar 32 punktiem izcēlās spāņu centrs Marks Gasols, bet Maiks Konlijs pievienoja 13 punktus. Gasols 25 punktus guva jau pirmajā puslaikā.

Bertāns laukumā devās mača beigu daļā, nospēlējot pēdējās septiņas minūtes, kad mača liktenis jau bija izšķirts, jo tobrīd “Spurs” atradās vadībā ar 94:68. Cīņas sākums gan neliecināja par tik pārliecinošu Grega Popoviča trenētās komandas uzvaru, jo mača iesākumā “Spurs” zaudēja ar 9:22, bet pēc pirmās ceturtdaļas mājinieki bija iedzinējos ar 25:30. Tomēr pēc tam “Spurs” sakārtoja savu spēli aizsardzībā un pēc puslaika jau bija vadībā ar 53:49.

Savukārt trešajā ceturtdaļā mājinieki veica izrāvienu, ceturkšņa pēdējā pusotrā minūtē panākot komfortablu pārsvaru 84:64, ko pēc tam vēl tikai palielināja, beigās atļaujoties laukumā sūtīt rezervistus, tostarp Bertānu. Viņš nepilnas sešas minūtes pirms mača beigām grozā raidīja trejaci, tobrīd panākot 100:68 mājinieku labā.

Sērijas otrā spēle pirmdien atkal notiks “Spurs” laukumā, bet nākamo ceturtdien un sestdien abas vienības spēlēs Memfisā.

LETA jau ziņoja, ka “Spurs” NBA regulārajā čempionātā izcīnīja 61 panākumu 82 spēlēs, kas komandai deva otro vietu Rietumu konferencē un visā līgā, atpaliekot tikai no Goldensteitas “Warriors”, kam bija par sešām uzvarām vairāk. Tikmēr “Grizzlies” ar 43 uzvarām ieņēma septīto vietu Rietumu konferencē.

Bertāns savā NBA debijas sezonā regulārajā čempionātā gāja laukumā 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Viņš četros mačos iemeta vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika gūts 21 punkts.

“Spurs” un “Grizzlies” NBA izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā tikās arī pērn, kad Sanantonio komanda sēriju uzvarēja ar 4-0. Līdzīgs rezultāts bija arī 2013.gadā, kad “Spurs” četros mačos triumfēja Rietumu konferences finālā, līdz ar to sestdien Sanantonio vienība Memfisas klubu izslēgšanas spēlēs uzvarēja devīto reizi pēc kārtas.