AP/Scanpix

Bertānam piezīmju problēmas un pirmie pieci punkti “Spurs” sastāvā 1

Dāvis Bertāns aizvadījis pirmo pārbaudes spēli Sanantonio “Spurs” komandas sastāvā, kura viesos ar 86:91 zaudēja Fīniksas “Suns” komandai.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 70

Bertāns savā debijā oficiālā pārbaudes spēlē “Spurs” sastāvā laukumā pavadīja 17 minūtes, kurās guva piecus punktus (divpunktu metieni 1/1, trīspunktu 1/5), četras reizes kļūdījās, pa divām reizēm bloķēja metienu un izcīnīja atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu piespēli un sapelnīja piecas piezīmes. Iespējams, izvairoties no piezīmju problēmām, Bertāna spēles laiks būtu ilgāks, jo šajā spēlē nepiedalījās seši “Spurs” pamatsastāva spēlētāji – Manu Džinobili, Tonijs Pārkers, Lamarkuss Oldridžs, Petijs Mailzs, Denijs Grīns un Pau Gasols.

“Te ir pavisam citi spēles ātrumi. Ja pēc pieļautas kļūdas neatgriezies aizsardzībā, nekavējoties tiec sodīts ar “slam dunk” no pretinieka puses,” ar pirmajiem iespaidiem par NBA basketbolu ar amerikāņu medijiem dalījies Dāvis Bertāns.

Bertāns laukumā devās pirmās ceturtdaļas vidū, taču ātri nopelnīja trīs personiskās piezīmes. Savu precīzo tālmetienu Dāvis trāpīja otrā puslaika sākumā, taču tas tika papildināts ar vēl divām piezīmēm un spēles vērošanu no rezervistu soliņa. Vēl viens latviešu debitanta uznāciens bija mača beigās, kad izdevās trāpīt tālu divpunktu metienu, tikai nedaudz pārkāpjot tālmetiena līniju.

Nākamo pārbaudes spēli “Spurs” aizvadīs svētdien pret Atlantas “Hawks”.