AP/Scanpix

Bertānam trīs punkti “Spurs” zaudējumā pret “Rockets” 0

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien guva trīs punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, kurā viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” savā laukumā ar rezultātu 91:102 (14:27, 24:27, 32:28, 21:20) zaudēja Rietumu konferences vicelīderei un tuvākajai pretiniecei turnīra tabulā Hjūstonas “Rockets”.

Notriektā tautumeita 6

“Spurs” savā arēnā piedzīvoja tikai piekto zaudējumu 27 šosezon aizvadītos mačos. Tikmēr “Rockets”, kuras rindās spilgti šosezon spēlē Džeimss Hārdens, izcīnīja trešo panākumu pēc kārtas un septīto pēdējās astoņās cīņās.

Sanantonio basketbolisti šajā mačā tikai spēles sākumā uz neilgu brīdi bija vadībā, pēc tam spēles grožus savās rokās turot Hjūstonas kluba vīriem. Vēl trešajā ceturtdaļā mājinieki zaudēja teju ar 20 punktiem, tomēr noslēdzošajā spēles daļā spēja atjaunot intrigu, beigās gan piedzīvojot neveiksmi.

Bertāns šajā mačā laukumā bija 13 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem tālmetieniem, taču aizmeta garām trīs divpunktu metienus, no spēles uzbrūkot vien ar 20% precizitāti. Viņam šī bija mazrezultatīvākā spēle pēdējos astoņos mačos.

Tāpat latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu un nopelnīja vienu piezīmi, bet viņam esot laukumā “Spurs” ielaida par četriem punktiem vairāk nekā iemeta.

Mājiniekiem, kuriem joprojām jāiztiek bez traumētajiem Kavai Lenarda un Rūdija Geja, pirmo reizi šosezon rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Denijs Grīns, kamēr Lemarkuss Oldridžs sameta 16, bet Brins Forbss 11 punktus.

Tikmēr “Rockets” rindās kārtējais rezultatīvais sniegums izdevās šīs sezonas līgas rezultatīvākajam spēlētājam Hārdenam, kurš sameta 28 punktus un izdarīja 11 rezultatīvas piespēles. Jau vēstīts, ka iepriekšējā mačā otrdien Hārderns guva 60 punktus, kļūstot par pirmo basketbolistu NBA vēsturē, kurš ar tik rezultatīvu sniegumu ticis arī pie “triple-double, jo cīņā pret Orlando “Magic” (114:107) viņš atzīmējās arī ar desmit atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm.

Tāpat Hjūstonas komandā ceturtdien 15 punktus guva Džeralds Grīns, 14 sameta centrs Klints Kapela, kuram arī 13 atlēkušās bumbas, bet ar 13 punktiem atzīmējās Raiens Andersons.

Pats spēles sākums neliecināja, ka “Rockets” komandai piederēs liels pārsvars, jo pirmajos četros uzbrukumos viesi divas reizes pazaudēja bumbu un divas reizes aizmeta garām grozam, ļaujot “Spurs” komandai panākt 4:0 savā labā. Tiesa, viesi uzreiz saņēmās un guva nākamos deviņus punktus pēc kārtas, bet pēc tam, kad pirmās ceturtdaļas pirmspēdējā minūtē Hārdens iemeta trejaci, “Rockets” pārsvars jau pārsniedza desmit punktus (27:14).

Bertāns laukumā devās četras ar pusi minūtes pirms spēles pirmā nogriežņa beigām, pēdējā minūtē netrāpot tālmetienu, kā arī pirms tam viņa divpunktu metienu nobloķēja Hārdens. Laukumā latvietis atgriezās pirmā puslaika beigu daļā, kad “Spurs” jau zaudēja ar 30:45, trīs sekundes pirms otrās ceturtdaļas beigām “ātmaksājot” Hārdenam, šoreiz nobloķējot viņa metienu.

Sanantonio komandas sniegumā nekas daudz gan nebija mainījies un atpūtā ejot “Rockets” bija drošā vadībā ar 54:38.

Arī trešajā ceturtdaļā, kurā Bertāns nespēlēja, nekas neliecināja, ka “Spurs” šajā mačā spēs atgūties, jo viesi pēc kārtējā Hārdena tālmetiena 17 minūtes pirms mača beigām bija vadībā jau ar 71:52. Tomēr laukuma saimnieki spēja saņemties, vēl līdz pēdējās ceturtdaļas sākumam septiņus punktus atspēlējot, bet noslēdzošo cīņas cēlienu sākot ar izrāvienu 6:0, starpību samazinot līdz cerīgajam 76:82. Diemžēl pakaļdzīšanos apturēja “Rockets” cits līderis Kriss Pols, kurš guva nākamos sešus Hjūstonas kluba punktus, atjaunojot viesu pārsvaru.

Vēl viens cerību stariņš laukuma saimniekiem pavīdēja nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Forbsa tālmetiena starpību izdevās samazināt līdz 85:92, taču tūdaļ ar trejaci atbildēja Hārdens, kurš šajā mačā no perimetra trāpīja piecus no 12 metieniem.

Savukārt Bertāns savus vienīgos punktus šajā mačā guva 78 sekundes pirms cīņas beigām, trāpot tālmetienu, taču tobrīd cīņas iznākums jau bija izlemts, “Spurs” komandai samierinoties ar zaudējumu.

Sanantonio basketbolisti šajā mačā pieļāva 16 kļūdas, pēc kurām “Rockets” guva 27 punktus, kamēr viesi kļūdījās deviņas reizes, bet laukuma saimnieki šajās epizodēs spēja gūt tikai četrus punktus.

“Spurs” ar 34 uzvarām 54 spēlēs saglabā trešo vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Rockets” ar 37 panākumiem 50 mačos ir pozīciju augstāk.

Šonedēļ “Spurs” komandu vēl gaida noslēdzošais duelis piecu mājas spēļu sērijā, sestdien uzņemot Jūtas “Jazz” komandu, bet pēc tam sekos tā dēvētais rodeo izbraukums, viesos aizvadot sešas spēles pēc kārtas, bet savā laukumā atgriežoties vien februāra pēdējā dienā.