Foto – AP/LETA

Bertānam un “Spurs” dramatiska uzvara pār “Pacers” 0

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns trešdien guva trīs punktus, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē savā laukumā dramatiskā galotnē ar 100:99 (29:28, 18:21, 26:27, 27:23) uzvarēja sīksto Indānas “Pacers”.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Spēles liktenis izšķīrās mača pēdējās sekundēs, kad grūtu pustālo metienu realizēja “Spurs” līderis Kavai Lenards, nodrošinot Sanantonio komandai piekto uzvaru pēc kārtas.

Tikmēr Bertāns laukumā bija sešas minūtes un 52 sekundes, kuru laikā realizēja vienīgo tālmetienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu piespēli, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja vienu piezīmi. Latvietim esot laukumā “Spurs” iemeta par pieciem punktiem vairāk nekā ielaida.

Uzvarētājiem teicamu maču aizvadīja Lenards, kurš tika pie “double-double”, jo sameta 31 punktu un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas zem groziem, kamēr Po Gasols un Deivids Lī pievienoja pa 18 punktiem. Mājiniekiem šajā mačā nevarēja palīdzēt Tonijs Pārkers, kurš guvis pēdas traumu.

Savukārt “Pacers” rindās Pols Džordžs guva 22, Kelvins Andrē Mailzs 19, bet Milss Tērners 16 punktus.

“Spurs” aizvadīja pirmo mājas spēli pēc deviņām cīņām viesos. Mača gaita bija ļoti līdzīga un nevienai komandai ievērojamu pārsvaru iegūt neizdevās. Pirmās ceturtdaļas beigu daļā “Pacers” panāca 24:17, taču atpūtā ejot viena punkta pārsvars 29:28 jau bija laukuma saimniekiem.

Neilgi pirms puslaika beigām “Spurs” atkal bija sešu punktu deficīts 42:49, taču atkal mājiniekiem izdevās atspēlēties un līdzīga spēles gaita notika arī trešajā ceturtdaļā, kad “Pacers” mēģināja mukt, bet “Spurs” allaž atspēlējās.

Bertāns pirmo reizi laukumā devās pusotru minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām, vispirms izceļoties ar neprecīzu piespēli un nopelnītu piezīmi, savukārt spēles pēdējā nogriežņa sākumā viņš realizēja tālmetienu, panākot neizšķirtu 76:76. Pēc tam Bertāns pie iespējām uzbrukumā vairs netika, palīdzot pie metieniem tikt komandas biedriem, bet septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām viņš tika nomainīts, jo laukumā atgriezās “Spurs” pamatspēki.

Cīņas liktenis izšķīrās mača pēdējās minūtēs, kurās teicami nospēlēja Lenards, iemetot pēdējos deviņus “Spurs” punktus. Deviņas sekundes pirms beigām, kad “Pacers” atradās vadībā ar 99:98, viesu komandas spēlētājs Monta Eliss netrāpīja divus soda metienus, savukārt nākamajā uzbrukumā Lenards bija pārāks cīņā ar pretinieku līderi Džordžu, izdarot grūtu, taču precīzu pustālo metienu. “Pacers” komandai vēl palika 2,4 sekundes, lai izrautu uzvaru, taču Džordžs līdz ar sirēnu netrāpīja tālmetienu.

“Spurs” komanda izcīnīja desmito uzvaru pēdējos 12 mačos un Rietumu konferences turnīra tabulā samazināja atstarpi no līderes Goldensteitas “Warriors”. “Spurs” komandai tagad ir 46 uzvaras 59 mačos, no “Warriors” atpaliekot par četriem panākumiem, taču Sanantonio komandai ir spēle rezervē.

Tikmēr “Pacers” ar 31 uzvaru 61 spēlē ir sestajā vietā Austrumu konferencē.

Nākamo spēli “Spurs” aizvadīs piektdien viesos pret Ņūorleānas “Pelicans”.