Foto – AP/LETA

Bertāns ar 100% precizitāti gūst septiņus punktus ”Spurs” uzvarā pār ”Mavericks” 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē realizēja visus savus metienus un guva septiņus punktus, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” svinēja uzvaru.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

“Spurs” viesos ar rezultātu 94:87 (21:17, 22:23, 18:26, 33:21) pārspēja Dalasas “Mavericks”.
“Spurs” pēdējās 11 spēlēs tikuši pie desmit uzvarām.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 15 minūtes, kuru laikā iemeta pa vienam divpunktu metienam un tālmetienam, kā arī divus soda metienus, bumbu grozā raidot ar 100% precizitāti. Tāpat latviešu basketbolists šajā spēlē nopelnīja vienu piezīmi.
Rezultatīvākais “Spurs” rindās bija Petijs Milss, kurš guva 23 punktus, 21 punkts Kavai Lenardam, bet 11 punktus iemeta Denijs Grīns.
Savukārt mājiniekiem 26 punktus guva Veslijs Metjūss, 17 punkti Herisonam Bārnsam, bet 14 punktus iemeta Sets Karijs.

Bertāns spēlē iesaistījās pirmās ceturtdaļas vidū, kad “Spurs” atradās iedzinējos ar 10:13. Pirmos punktus mačā latvietis guva divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām, ar tālmetienu izvirzot savu komandu vadībā ar 17:15. Pēc pusminūtes rūjienietis tika pie iespējas izpildīt soda metienus, arī tos iemetot grozā un panākot 19:15.

Pirmo ceturksni “Spurs” uzvarēja ar 21:17, bet otro reizi laukumā Bertāns tika otrās ceturtdaļas vidū, kad rezultāta tablo vēstīja 32:23 Sanantonio vienības labā. Divas minūtes vēlāk latvietis panāca 37:29, bet uz ģērbtuvi “Spurs” devās ar trīs punktu pārsvaru (43:40).

Nākamo reizi laukumā Bertāns tika trīsarpus minūtes pirms trešās ceturkšņa beigām, ceturtdaļas pēdējā minūtē tiekot pie piezīmes un nomainoties. Trešās ceturtdaļas gaitā “Spurs” bija nonākuši iedzinējos ar 13 punktiem, taču līdz spēles nogriežņa beigām pārsvars tika samazināts vairāk nekā par pusi.

Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas basketbolists palika uz rezervistu soliņa, bet četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Lenards ar tālmetienu izvirzīja vadībā viesus – 80:79. “Spurs” līdz mača beigām nosargāja vadību un svinēja uzvaru ar 94:87.

“Spurs” ar 15 uzvarām 19 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē, bet “Mavericks” ar trim panākumiem 17 mačos ir pēdējā vietā Rietumos un visā līgā.
Nākamo maču “Spurs” aizvadīs piektdien, kad savā laukumā uzņems Vašingtonas “Wizards”.

MŪSĒJIE EIROPĀ
ULEB KAUSS.
“Zenit” – “Murcia” 90:77 viesos, Jānis Timma (31 min) 16+3AB+3RP. “Ņižņij Novgorod” (treneris Artūrs Štālbergs) – “Lietkabelis” 91:89, Ingus Jakovičs (4 min) bez punktiem.
FIBA ČEMPIONU KAUSS. “Ušak” – “ASVEL” 69:83 viesos, Rolands Freimanis (25 min) 5+2RP.
FIBA EIROLĪGA. “USK Praha” – “Montpellier” 61:59, Anete Šteinberga (23 min) 9+5AB. Kurskas “Dinamo” (otrais treneris Mārtiņš Zībarts) – “Fenerbahce” 72:69 viesos.