Reuters/Scanpix

Bertāns atgriežas Sanatonio un “Spurs” sākuma sastāvā 0

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns trešdien atgriezās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Sanantonio “Spurs” sākumsastāvā, bet neglāba to no nu jau kārtējā zaudējuma, turklāt traumas dēļ tika zaudēts šīs sezonas līderis Lemarkuss Oldridžs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Spurs” savā pirmajā mājas spēlē gandrīz mēneša laikā ar 116:121 (29:24, 31:27, 35:36, 21:34) piekāpās Ņūorleānas “Pelicans”, kas guva septīto panākumu pēc kārtas. Tikmēr Sanantonio vienība zaudēja piekto reizi pēdējos sešos mačos.

Bertāns iepriekšējā spēlē izgāja laukumā vien pēdējā minūtē, tomēr šoreiz, aizstājot traumēto spāni Pau Gazolu, astoto maču šosezon iesāka sākumsastāvā. Viņš laukumā pavadīja 17 minūtes, kuru laikā guva septiņus punktus, trāpot abus izpildītos tālmetienus un vienu no trim soda metieniem, bet vienīgais latvieša divpunktu raidījums lidoja garām.
Tāpat Bertāna rēķinā bija trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un divas piezīmes.

“Spurs” komandā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Rūdijs Gejs, kamēr ar 18 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Dežonte Marejs, bet 17 punktus sameta veterāns Manu Džinobili.

Tikmēr “Pelicans” rindās viena no līgas šī brīža spožākajām zvaigznēm Entonijs Deiviss izcēlās ar 26 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, kamēr 25 punkti bija Džrū Holidejam.

Maču Bertāns sāka spilgti un jau pirmajā uzbrukumā bloķēja Deivisu, bet brīdi vēlāk ar tālmetienu atklāja rezultātu. Pāris minūtes vēlāk Deiviss pārkāpa noteikumus pret latvieti tālmetiena izpildīšanas brīdī, tomēr Bertāns realizēja vien vienu no trim soda metieniem. Pie rezultāta 12:11 latvietis tika nomainīts. Laukumā viņš atgriezās trešajā ceturtdaļā pie 72:67, uzreiz iemeta tālmetienu un uzsāka “Spurs” pēdējo izrāvienu duelī, divas ar pusi minūtes vēlāk mājiniekiem esot priekšā ar 84:69, kas bija lielākais pārsvars mačā.

Līdz pēdējam pārtraukumam “Spurs” pārsvars bija samazināts līdz 95:87, bet ceturtās ceturtdaļas vidū “Pelicans” jau panāca 106:106. Vadību “Pelicans” ieguva vien priekšpēdējās minūtes ievadā. Kaut Mareja tālmetiens pēc Bertāna piespēles vēl uz brīdi izvirzīja priekšā “Spurs”, pēdējos septiņus punktus duelī sameta “Pelicans”.

Jau pirmajā puslaikā pēc potītes traumas gūšanas laukumu atstāja Oldridžs, kurš pirms tam bija sametis astoņus punktus 13 minūtēs. Līdz ar to spēlētājs pārtrauca 59 spēļu sēriju, kurā bija iemetis vismaz desmit punktus.

Kā zināms, vien deviņus mačus “Spurs” vienībā šosezon aizvadījis tās labākais spēlētājs Kavai Lenards un arī citi basketbolisti regulāri cīnījušies ar veselības problēmām.

“Spurs” ar 36 uzvarām 62 spēlēs atkritusi uz ceturto vietu Rietumu konferencē un tagad vairs tikai par 0,5 uzvaru tiesu apsteidz “Pelicans”, kas savākusi 35 panākumus 61 cīņā.