Foto – Juris Kalniņš

Bertāns Eirolīgā sāk ar 20 punktiem un uzvaru 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien guva 20 punktus jaunās ULEB Eirolīgas sezonas pirmajā mačā, palīdzot Spānijas vienībai Vitorijas “Laboral Kutxa” ar rezultātu 88:69 (20:15, 17:15, 24:20, 27:19) savā laukumā pieveikt sacensību debitanti Klaipēdas “Neptunas” no Lietuvas.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Bertāns maču sāka lieliski, jo jau pirmajās septiņās minūtēs guva astoņus punktus un arī cīņas noslēgumā bija visa mača rezultatīvākais spēlētājs.

Kopā latvietis laukumā pavadīja 27 minūtes un 28 sekundes, realizējot četrus no sešiem izpildītajiem divpunktu metieniem un četrus no septiņiem tālmetieniem. Tāpat Bertāns izcīnīja četras atlēkušās bumbas, bloķēja divus pretinieku metienus un nopelnīja trīs piezīmes, cīņu noslēdzot ar 18 efektivitātes koeficienta punktiem.

Tikmēr “Neptunas” vienībā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Latvijas komandas “VEF Rīga” bijušais leģionārs Donāts Zavacks.

Šosezon ULEB Eirolīgā no Latvijas basketbolistiem piedalīsies arī Jānis Blūms, kurš pievienojies spēcīgajai Grieķijas komandai Pireju “Olympiacos”, bet traumu pašlaik turpina ārstēt Lietuvas vienības Kauņas “Žalgiris” spēlētājs Kaspars Vecvagars. Tāpat turnīrā debitēs arī Krievijas vienība “Ņižņij Novgorod”, ko trenē Latvijas speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.