Bertāns gūst septiņus punktus “Spurs” uzvarā pār NBA līderi “Celtics” 0

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns piektdien realizēja tikai vienu no septiņiem tālmetieniem, tomēr tāpat guva septiņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spelē, kurā Sanantonio “Spurs” vienība ar rezultātu 105:102 (26:31, 30:24, 21:27, 28:20) savā laukumā pārspēja sacensību līderi Bostonas “Celtics”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Bertāns pēc pieticīgā sezonas sākuma šoreiz laukumā atkal bija 21 minūti, bet uzvaru “Spurs” basketbolistiem piecas sekundes pirms beigām izrāva Manu Džinobili tālmetiens, sagādājot pretiniekiem vien piekto zaudējumu šosezon.

Bertāns nospēlētā 21 minūtē trāpīja vienu no diviem divpunktu raidījumiem un vienu no septiņiem tālmetieniem, kā arī iemeta abus izpildītos soda metienus. Vēl latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas un nopelnīja divas piezīmes, bet, viņam esot laukumā, “Spurs” iemeta par četriem punktiem vairāk nekā ielaida.

Šī bija ceturtā spēle pēc kārtas, kurā Bertāns nospēlējis vismaz 15 minūtes un guvis vismaz septiņus punktus. Pirms tam viņš šosezon šādus rādītājus bija sasniedzis vien pa divām reizēm.

Aizvadītajā mačā “Spurs” rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs, kurš arī savāca desmit bumbas zem groziem, bet ar 15 punktiem izcēlās Rūdijs Gejs, kamēr 14 punktus sameta un 11 atlēkušās bumbas ieguva Pau Gazols.

“Spurs” turpināja spēlēt bez traumētajiem Kavai Lenarda un Kaila Andersona, turklāt pirmajā puslaikā vienība zaudēja arī Deniju Grīnu. Tiesa, netiek izslēgta iespēja, ka vienības pagājušās sezonas līderis Lenards laukumā varētu atgriezties jau nākamajā mačā.

Tikmēr “Celtics” no zaudējuma neglāba Kairija Ērvinga 36 gūtie punkti, turklāt viņš arī netrāpīja trejaci, kurš mačā būtu atnesis pagarinājumu, bet ar 20 punktiem atzīmējās Džeisons Teitums.

Mačs sākās ar “Celtics” 11 punktiem pēc kārtas, kas lika “Spurs” galvenajam trenerim Gregam Popovičam pieprasīt pārtraukumu un masveidā veikt maiņas, laukumā Gazola vietā sūtot arī Bertānu. Turpinājumā Ērvings iemeta vēl divus tālmetienus un Popovičs nopelnīja tehnisko piezīmi, bet spēles gaita lēnām izlīdzinājās un līdz ar pirmā puslaika beigu signālu grūts Džinobili tālmetiens deva pirmoreiz vadību mājiniekiem.

Bertāns pirmajā ceturtdaļā nospēlēja vairāk nekā piecas minūtes, protokolā neatzīmējoties. Otrajā spēles nogrieznī jau viņš spēlēja gandrīz astoņas minūtes, laukumā nākot ar bloku, bet vēlāk trāpot vienu no pieciem metieniem. Trešajā ceturtdaļā latvietis nospēlēja pēdējās četras ar pusi minūtes un aizmeta garām trīs metienus, bet laukumā viņš palika arī trīs ceturtā ceturkšņa pirmās minūtes, iemetot piecus punktus un palīdzot “Spurs” atgūt vadību.

Visa ceturtā ceturtdaļa ritēja ļoti saspringti, bet pēdējā pusminūtē divreiz lieliski nospēlēja Džinobili, kurš vispirms atņēma pretiniekiem bumbu, bet pēc tam pats trāpīja tālmetienu. Sekojošā Ērvinga atbilde no stūra nebija sekmīga, “Spurs” svinot panākumu pār līdzšinējo līgas līderi.

“Spurs” ar 18 uzvarām 26 spēlēs saglabā trešo pozīciju Rietumu konferencē, kamēr “Celtics” ar 22 panākumiem 27 mačos joprojām ir Austrumu konferences vadībā, bet visā līgā tai priekšā nu atrodas Hjūstonas “Rockets” vienība, kas svinējusi 19 uzvaras 23 cīņās.

Nākamajā spēlē “Spurs” jau sestdien viesosies pie Fīniksas “Suns” komandas, bet latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” vienība šajā pat dienā izbraukumā tiksies ar līgas pastarīti Čikāgas “Bulls”.