Bertans
Bertans
Reuters/Scanpix

Bertāns iemet 11 punktus pret “Lakers 0

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns sestdien guva 11 punktus, taču viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda savā laukumā nenoturēja 17 punktu pārsvaru un mača beigās zaudēja Losandželosas “Lakers” komandai, kurā teicamu sniegumu izšķirošajos mirkļos demonstrēja jaunais talants Lonzo Bols.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

“Spurs” cieta neveiksmi ar rezultātu 112:116 (30:23, 30:30, 31:27, 21:36), piedzīvojot otro zaudējumu pēc kārtas un astoto pēdējos desmit mačos, kamēr “Lakers” tika pie piektās uzvaras pēc kārtas.

Mājinieki trešajā ceturtdaļā bija vadībā ar 17 punktiem, bet nepilnas sešas minūtes pirms beigām “Spurs” atradās priekšā ar 103:91. Tomēr beigas daudz labāk nospēlēja viesi, kuru rindās divu minūšu laikā trīs tālmetienus realizēja Bols, nodrošinot “Lakers” panākumu.

Bertāns devīto reizi šosezon laukumā devās sākumsastāvā, spēlējot 21 minūti un 54 sekundes, kuru laikā trāpīja vienīgo divpunktu metienu un trīs no astoņiem tālmetieniem. Tāpat latvietis izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja divas piezīmes, bet viņam esot laukumā “Spurs” guva par diviem punktiem vairāk nekā ielaida.

Mājiniekiem, kuriem traumu dēļ nevar palīdzēt līderi Lemarkuss Oldridžs un Kavai Lenards, 19 punktus guva spānis Pau Gazols, bet Petijs Milss izcēlās ar 14 punktiem. Gazols bija tuvu “triple-double”, jo izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr “Lakers” komandā 25 punktus sameta Džūliuss Rendls, 21 punktu pievienoja Aizija Tomass, bet Bols un Kenteviuss Koldvels-Poups izcēlās ar 18 punktiem katrs, piedevām Bols arī izdarīja 11 rezultatīvas piespēles un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Bertāns pirmo trejaci realizēja spēles otrajā minūtē, panākot 5:2 “Spurs” labā, taču nākamie divi latvieša izpildītie trejači mērķi nesasniedza un pēc nepilnām piecām minūtēm viņš tika nomainīts. Mājiniekiem pēc pirmās ceturtdaļas bija septiņu punktu pārsvars 30:23, bet pēc puslaika viņi bija vadībā ar 60:53. Bertāns otrajā ceturtdaļā iemeta vēl vienu trīspunktnieku, bet divus netrāpīja.

Trešās ceturtdaļas vidū Sanantonio komanda bija vadībā ar 80:63, pirms tam savu trešo tālmetienu trāpot arī Bertānam. Padsmit punktu pārsvars (103:91) mājiniekiem bija arī sešas minūtes pirms pamatlaika beigām, Bertānam divus punktus gūstot caurgājienā, taču turpinājumā “Spurs” uzbrukums apstājās, bet “Lakers” veica izrāvienu 10:0, nonākot viena precīza divpunktu metiena attālumā.

Savukārt pēdējās trijās minūtēs tālmetienu šovu sarīkoja Bols, kurš vispirms samazināja rezultātu līdz 104:105, tad izvirzīja “Lakers” vadībā ar 109:107, bet 42 sekundes pirms sirēnas panāca 112:109. Atlikušajā laikā ar trejaci atbildēja arī “Spurs”, kuru rindās izcēlās Rūdijs Gejs, tomēr atspēlēties mājinieki nespēja. Bertāns brīdī, kad “Lakers” veica izrāvienu, laukumā nebija, cīņā tiekot iesaistīts vien uz mača pēdējām 5,5 sekundēm.

“Spurs” ar 36 uzvarām 63 spēlēs atkritusi jau uz sesto vietu Rietumu konferencē. Turpinot neveiksmju sēriju, Grega Popoviča trenētā komanda var noslīdēt vēl zemāk, jo devītajā pozīcijā esošā Losandželosas “Clippers” atpaliek tikai par trīs uzvaru tiesu. Piedevām pēc pirmdienas spēles savās mājās ar Memfisas “Grizzlies”, “Spurs” basketbolistus gaida smags trīs spēļu izbraukums pret Goldensteitas “Warriors”, Oklahomasitijas “Thunder” un Hjūstonas “Rockets” vienībām.