Foto – AFP/LETA

Bertāns iemet 17 punktus Barselonā 0

Dāvis Bertāns aizvadījis savu līdz šim produktīvāko Eirolīgas spēli, kopā ar Belgradas “Partizan” izbraukumā līdz spēles galoteni cīnoties pret “Barcelona” – 82:85.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Bertāns laukumā tika sūtīts sākuma sastāvā un jau ar pirmajām spēles epizodēm un pirmo iemesto tālmetienu nopelnīja sev ne tikai būtisku laiku (24 minūtes un 42 sekundes) komandas sastāva rotācijā, bet arī līdera statusu. Spēles lielāko daļu “Partizan” bija iedzinēju lomā un spēles galotnē gandrīz izdevās parūpēties par skaļu sensāciju. Pēdējā pusminūtē pie rezultāta 82:85 uzbrukums bija Belgradas komandai, turklāt komandas galvenais treneris Duško Vujoševičs tā noslēguma fāzei bija ieplānojis savu tobrīd karstāko (tālmetieni 7/5) roku Dāvi Bertānu. Ne viss šī pēdējā uzbrukuma izspēlē izdevās kā iecerēts – Bertāns pie bumbas tika, taču jau ar diviem aizsargiem kaklā. Iespējams, vajadzēja pameklēt kādu brīvu partneri, laiks vēl bija, tomēr Bertāns izšķīrās par ļoti smagu trīspunktu metienu. Neprecīzi… “Aizvadījām labu spēli, tomēr mūsu sastāva jaunība atļāva Barselonai veikt divus izšķirošus izrāvienus. Vispirms 0:16 pirmajā puslaikā, tad 2:14 otrajā. Pozitīvi, ka pēc abiem komanda spēja atgriezties spēlē un panākt pretinieku. Pēdējais mūsu uzbrukums bija orientēts uz lielisku spēli aizvadījušo Bertānu, taču viņa metiena pozīcija nebija īsti tāda, kā cerējām. Tik un tā mēs varam atgriezties Belgradā paceltām galvām,” pēc spēles sprieda Duško Vujoševičs.

Dāvis Bertāns savā līdz šim rezultatīvākajā Eirolīgas spēlē 24 minūtēs guva 17 punktus (divpunktu metieni 2/1, trīspunktu 8/5), pa trīs reizēm izcīnīja atlēkušo bumbu un kļūdījās, divreiz pārtvēra pretinieka piespēli. Rezultatīvākais spēlētājs ar labāko lietderības koeficientu komandā – pie dzelžainā Vujoševiča tie ir ļoti vērtīgi ieraksti.

FIBA Eirolīgā sievietēm otrajā kārtā Orenburgas “Nadežda” izbraukumā izgāza trešo ceturtdaļu (7:24) un ar 64:72 zaudēja Itālijas čempionēm “Famila Schio”. Zane Tamane bija “Nadežda” sākuma sastāvā, 19 minūtēs guva divus punktus (no spēles 4/1) un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

ULEB EIROLĪGA

A grupa

“Fenerbahce” – “Panathinaikos” 73:64 (Bogdanovičs, Makalebs pa 13 – Mačulis 14).

“Real” – “Cantu” 80:66 (Begičs 17+10AB – Aradori 18)

Tabulā: 1. “Real” 3-1, 2. “Fenerbahce” 3-1, 3. “Panathinaikos” 2-2, 4. “ Olimpija” 1-2, 5. “Khimki” 1-2, 6. “Cantu” 1-3.

B grupa

“Maccabi” – “Asseco Prokom” 93:62 (Hikmans 14 – Blesingeims 14)

“Unicaja” – “Alba” 67:62 (Kalovejs 14 – Tompsons 17)

Tabulā: 1. “Maccabi” 4-0, 2. “Unicaja” 3-1, 3. “Alba” 2-2, 4. “Chalon” 1-2, 5. “Asseco Prokom” 1-3, 6. “Montepaschi” 0-3.

C grupa

“Žalgiris” – “Emprio Armani” 92:87 (Lafaijets 17 – Lengfords 24)

“Caja Laboral” – “Anadolu Efes” 64:76 (Kabezass 12 – Fārmers 18)

Tabulā: 1. “Žalgiris” 4-0, 2. “Anadolu Efes” 3-1, 3. “Emporio Armani” 2-2, 4. “Olympiacos” 1-2, 5. “Caja Laboral” 1-3, 6. “Cedevita” 0-3.

D grupa

“Barcelona” – “Partizan” 85:82 (Huertass 24 – Bertāns 17)

Tabulā: 1. “Barcelona” 4-0, 2. “CSKA” 3-0, 3. “Besiktas” 2-1, 4. “Lietuvos Rytas” 1-2, 5. “Brose Bamberg” 0-3, 6. “Partizan” 0-4.

NBA ČEMPIONĀTS

“Spurs” – “Thunder” 86:84 (Dankans 20, Pārkers 14+11AB – Durants 23+14AB, Vestbrūks 18).