AP/Scanpix

Bertāns ir liecinieks Dankana krekla iemūžināšanai 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns NBA mačā laukumā bija ceturtdaļu un palika bez gūtiem punktiem, bet viņa pārstāvētā komanda Sanantonio “Spurs”, kas pēc šīs spēlēs svinīgi iemūžinās kluba leģendas Tima Dankana 21.numuru, izcīnīja uzvaru.
“Spurs” savā laukumā ar rezultātu 113:100 (30:26, 31:23, 31:22, 21:29) pārspēja Ņūorleānas “Pelicans”, tiekot pie ceturtās uzvaras pēc kārtas un devītās pēdējās desmit spēlēs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 11 minūtes, lielāko daļu no tām nospēlējot ceturtajā ceturtdaļā. Latviešu basketbolists šajā laikā izpildīja divus tālmetienus un vienu divpunktu metienu, taču tie bija neprecīzi.
Tāpat viņš šajā mačā savāca trīs atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un pieļāva vienu kļūdu. “Spurs” ar Bertānu laukumā ielaida četrus punktus vairāk, nekā iemeta.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Lamarkuss Oldridžs, kurš guva 22 punktus un savāca septiņas bumbas zem groziem, 17 punktus iemeta Manu Džinobili, bet 13 punkti Kavai Lenarda kontā.
Tikmēr viesiem ar 16 punktiem atzīmējās Aleksī Ažansā.

Savu pirmo metienu pa grozu rūjienietis izpildīja ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē, taču viņa tālmetiens bija neprecīzs. Arī nākamie latvieša mēģinājumi iekarot grozu bija nesekmīgi, bet “Spurs” noslēdzošajā ceturtdaļā piebremzēja spēles tempu, taču tas netrauc.

Pēc mača Sanantonio mājas spēļu arēnā “AT&T Center” tiks svinīgi pacelts kluba leģendas Dankana krekls ar 21.numuru. Godinot Dankanu, šodien “Spurs” basketbolisti spēlēja ar zeķēm, kuras rotāja 21.numurs.

Dankans kļūs par astoto “Spurs” basketbolistu, kura numurs ticis iemūžināts. Sanantonio vienība iemūžinājusi arī Brūsa Bouena 12., Šona Eljota 32., Džordža Gērvina 44., Eiverija Džonsona 6., Džonija Mūra 00., Deivida Robinsona 50. un Džeimsa Sailesa 13.numuru.

Par karjeras beigām patlaban 40 gadus vecais Dankans paziņoja jūlijā. Dankans “Spurs” rindās pavadīja visu savu NBA karjeru.
“Spurs” komanda 1997.gada draftā izvēlējās Dankanu ar pirmo numuru, un kopš tā laika viņš regulārajā čempionātā piedalījās 1392 spēlēs, gūstot 1001 uzvaru.
Dankans ar 26 496 punktiem ir 14.vietā starp visu laiku rezultatīvākajiem NBA spēlētājiem, ar 15 091 atlēkušo bumbu šajā rādītājā viņš ir sestais visu laiku labākais līgā, bet 3020 bloki dod piekto vietu līgā.

Dankans ar “Spurs” komandu izslēgšanas turnīru sasniedza katrā no 19 sezonām, turklāt iepriekšējās 17 sezonās vienība spējusi gūt vismaz 50 uzvaras. Zīmīgi, ka visu NBA karjeru viņu trenējis vienīgi Gregs Popovičs, kurš ar “Spurs” strādā jau kopš 1996.gada.
Par NBA čempionu Dankans kļuva 1999., 2003., 2005., 2007. un 2014.gadā, turklāt pirmajās trijās no šīm reizēm viņu nosauca arī par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju. Savukārt 2002. un 2003.gadā Dankans tika atzīts par visas līgas vērtīgāko basketbolistu.
NBA Visu zvaigžņu spēlē Dankans piedalījās 15 reizes.

“Spurs” ar 21 uzvaru 26 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē, kur līdere ar 24 uzvarām 28 mačos ir Goldensteitas “Warriors”,