Bertāns otro NBA sezonu noslēdz ar trim punktiem un zaudējumu 0

Latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē izbraukumā ar 91:99 (20:22, 18:27, 27:30, 26:20) piekāpās pašreizējai čempionei Goldensteitas “Warriors”, noslēdzot šo sezonu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Sērijā līdz četrām uzvarām “Spurs” zaudēja ar 1-4.

Bertāns šajā cīņā laukumā pavadīja 16 minūtes, no kurām lielākā daļa bija mača izskaņā. Latvietis guva trīs punktus, jo iemeta vienu no trim trejačiem. Tāpat viņa kontā divas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba un viena piezīme.

“Spurs” komanda trešajā spēlē pēc kārtas bija bez sava galvenā trenera Grega Popoviča uz soliņa. Pagājušajā nedēļā aizsaulē devās viņa sieva Erīna. Šajos trīs mačos Sanantonio vienību vadīja itāļu speciālists Etore Mesina.

Sanantonio kluba sastāvā rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Lamarkuss Oldridžs, kura rēķinā arī 12 atlēkušās bumbas, bet 18 punktus pievienoja Petijs Milss.

Savukārt “Warriors” labā 25 punktus iemeta Kevins Durants, 24 punkti Klejam Tompsonam, kamēr Dreimonds Grīns pievienoja 17 punktus un 19 atlēkušās bumbas.

“Spurs” teju visu šo maču atradās iedzinējos, bet otrajā ceturtdaļā pretinieku pārsvars pārsniedza desmit punktus. “Warriors” pirmo puslaiku noslēdza ar 11 punktu vadību (49:38). Bertāns pirmajā puslaikā laukumā bija pirmās un otrās ceturtdaļas mijā, tomēr ne ar ko īpašu neizcēlās, netrāpot vienu tālmetienu. Otrā puslaika sākumā Sanantonio vienībai neizdevās pietuvoties pašreizējajiem NBA čempioniem, kuri turklāt trešā ceturkšņa laikā palielināja savu pārsvaru.

Tomēr noslēdzošajās 12 minūtēs spēles gaita mainījās. “Spurs” bija uzlabojuši savu spēli aizsardzībā, turklāt svarīgu lomu spēlēja arī Bertāns, kurš cīņas beigās spēlēja diezgan daudz. Tieši latvietis divas minūtes līdz pamatlaika beigām ar precīzu trejaci pietuvināja Sanantonio vienību vairs tikai līdz 86:91.

“Spurs” turpināja izdarīt spiedienu uz “Warriors” basketbolistiem, un Oldridžs ar diviem soda metieniem 57 sekundes pirms beigām panāca 91:93. Tiesa, neilgi pēc tam ļoti svarīgus divus punktus iemeta Durants, bet pēc tam viņš iemeta arī divus “sodiņus”, palielinot mājinieku pārsvaru jau līdz sešiem punktiem.

Noslēdzošajās sekundēs “Spurs” centās izglābties ar nesekmīgiem tālmetieniem, tostarp vienu izpildīja arī Bertāns, bet beigās tik un tā nācās piedzīvot zaudējumu.

Līdz ar to “Warriors” sasniegusi Rietumu konferences pusfinālu, kur tiksies ar Ņūorleānas “Pelicans”.

Abas “Spurs” un “Warriors” arī pērn tikās izslēgšanas turnīrā, kad Rietumu konferences finālsērijā pārliecinoši ar 4-0 uzvarēja Goldensteitas komanda, pēc tam līgas finālā pārspējot arī Klīvlendas “Cavaliers” vienību.

Regulārajā čempionātā “Spurs” ar 47 uzvarām 82 spēlēs palika septītā Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā, kur “Warriors” ar 58 panākumiem bija otrā.

Bertāns regulārā čempionāta 77 spēlēs vidēji laukumā pavadīja 14,1 minūti, gūstot 5,9 punktus spēlē, izcīnot vidēji divas atlēkušās bumbas mačā un izdarot vienu piespēli. No spēles viņš uzbruka ar 44% precizitāti, bet no tālmetienu līnijas realizēja 37,3% metienu.

Zīmīgi, ka pērn savā NBA debijas sezonā Bertāns 67 pamatturnīra cīņās vidēji spēlēja 12,1 minūti mačā, gūstot 4,5 punktus, izcīnot 1,7 atlēkušās bumbas un izdarot 0,7 rezultatīvas piespēles, līdz ar to viņam šī sezona individuāli bijusi nedaudz labāka.

Sanantonio vienība NBA izslēgšanas turnīrā tika 21.sezonu pēc kārtas.