AP/Scanpix

Bertāns otro reizi karjerā sāk NBA spēli sākumsastāvā, “Spurs” zaudē “Mavericks” 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns svētdien otro reizi karjerā sāka Nacionālās basketbola asociācijās (NBA) spēli sākumsastāvā, gūstot sešus punktus, taču neglābjot Sanantonio “Spurs” no otrā zaudējuma pēc kārtas.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

“Spurs” savā laukumā ar rezultātu 101:105 (28:27, 31:22, 22:28, 20:28) piekāpās Dalasas “Mavericks”, tikai otro reizi sezonā ciešot divus zaudējumus pēc kārtas.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 16 minūtes, kuru laikā iemeta vienu no trim tālmetieniem, vienu no diviem divpunktu metieniem un savu vienīgo soda metienu.

Tāpat viņam trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni un divas piezīmes. “Spurs” ar Bertānu laukumā ielaida par diviem punktiem vairāk, nekā iemeta.

Rezultatīvākais Sanantonio komandā bija Kavai Lenards, kurš guva 24 punkts un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pa 16 punktiem sameta Tonijs Pārkers un Lamarkuss Oldridžs, bet 14 punkti Deivida Lī kontā.

Tikmēr viesiem ar 24 punktiem un desmit bumbām zem groziem izcēlās Sets Karijs, 19 punkti Herisonam Bārnsam, 17 punkti Vestlijam Metjūsam, bet vēl par diviem mazāk Dirkam Novickim, kuram arī desmit atlēkušās bumbas.

Bertāns otro reizi karjerā sāka NBA spēli sākumsastāvā, bet “Spurs” pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar 6:0. Pēc nepilnām divām nospēlētām minūtēm latvietis nobloķēja Bārnsu, bet pirmo metienu pa grozu viņš izpildīja vēl divas minūtes vēlāk, taču Bertāna “trīnīts” nebija precīzs. Turpinājumā viņš izpildīja vēl vienu bloku un piecas minūtes pirms ceturkšņa beigām tika nomainīts (12:16).

Pirmā ceturkšņa beigās “Spurs” atguva vadību (28:27), bet Bertāns laukumā atgriezās otrās ceturtdaļas otrajā minūtē. Latvieša iznāciens bija veiksmīgs, jo viņš iemeta tālmetienu, turklāt pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Arī piešķirtais soda metiens bija precīzs, līdz ar to Bertāns vienā uzbrukumā savai komandai atnesa četrus punktus (36:27).

Vēl nedaudz vēlāk viņš atzīmējās ar pustālo (38:29), bet ceturkšņa vidū tika nomainīts. Turpmākās sešas minūtes “Spurs” spēlēja stabili un pirmo puslaiku uzvarēja ar desmit punktiem (59:49). Otrā puslaika sākumā Bertāns atkal bija laukumā, taču nerealizēja divus metienus pēc kārtas, kamēr Sanantonio komandas pārsvars saruka līdz sešiem punktiem (59:53).

“Spurs” pārsvars turpināja rukt, bet Bertāns pusminūti pirms trešā ceturkšņa vidus devās atpūsties (68:65). Bez latvieša laukumā “Spurs” zaudēja vadību, tomēr atgriezās spēlē un trešo ceturtdaļu noslēdza ar 81:77 savā labā. Ceturtās ceturtdaļas sākumā notika aktīva cīņa par vadību spēlē, bet “Mavericks” pēc izrāviena 7:0 bija panākuši 96:87 savā labā. “Spurs” spēles pēdējās minūtēs pietuvojās līdz mīnus diviem punktiem, taču neatspēlējās un cieta zaudējumu ar rezultātu 101:105.

“Spurs” ar 36 uzvarām 47 spēlēs saglabā stabilu otro vietu Rietumu konferencē, kur “Mavericks” ar 17 panākumiem tikpat mačos ir 12.pozīcijā.

Nākamo spēli “Spurs” aizvadīs otrdien, kad savā laukumā uzņems Oklahomsitijas “Thunder”.