Bertāns palīdz “Spurs” pārliecinoši pieveikt “Lakers” 0

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē nāca laukumā ceturtajā ceturtdaļā, astoņu minūšu laikā izmetot vienu tālmetienu, kas sasniedza savu mērķi, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda svinēja drošu uzvaru.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“Spurs” viesos ar 119:98 (36:20, 25:21, 35:29, 23:28) pārspēja Losandželosas “Lakers”, astoņu spēļu izbraukuma sērijā tiekot pie sešām uzvarām.

“Spurs” jau pirmajā ceturtdaļā ieguva drošu vadību pār pretiniekiem un turpmākajā spēles gaitā palielināja savu pārsvaru. Bertāns laukumā devās ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad mača liktenis jau bija izšķirts.

Latviešu basketbolists laukumā pavadīja astoņas minūtes, kuru laikā realizēja savu vienīgo metienu no spēles, kas bija trīspunktnieks. Tāpat viņam viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles un viena kļūda. “Spurs” ar Bertānu laukumā ielaida par trim punktiem vairāk, nekā iemeta.

“Spurs” rindās rezultatīvākais bija Kavai Lenards, kurš guva 25 punktus, 16 no tiem iemetot pirmajā ceturtdaļā. Tikmēr Lemarkusam Oldridžam 16 punkti un deviņas atlēkušās bumbas, Po Gasolam 15 punkti un septiņas bumbas zem groziem, kamēr Deveins Dedmons guva 11 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr pretiniekiem 22 punktus guva Brendons Ingrams, bet pa 19 un 18 sameta attiecīgi Džordans Klārkosns un D’Andželo Rasels.

Mačs iesākās ar Dedmona efektīgu “slam-dunk” pār pretinieku spēlētāju Ingramu. “Lakers” uz brīdi ieguva vadību, taču turpmākajā pirmās ceturtdaļas gaitā laukumā saimniekoja viesi, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 36:20 savā labā. Otrās ceturtdaļas sākumā “Lakers” Sanantonio komandas pārsvaru samazināja līdz 12 punktiem, taču “Spurs” pēc paņemtā pārtraukuma atguvās un turpināja dominēt, puslaiku uzvarot ar 20 punktu pārsvaru (61:41).

Trešās ceturtdaļas gaitā Losandželosas komanda vairākas reizes palīda zem 20 punktu deficīta, taču divpadsmitminūtes beigās “Spurs” jau ieguva 26 punktu pārsvaru. Ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē Deivids Lī palīdzēja “Spurs” pārsniegt simts punktu robežu (101:77), bet minūti vēlāk laukumā devās arī Bertāns.

Četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Bertāns tika pie brīva tālmetiena, taču latvietis nebija savtīgs un atrada pie groza esošo Lī, piespēlējot komandas biedram, kurš netraucēts noslēdza “Spurs” uzbrukumu. Pusminūti vēlāk rūjienietis izmeta savu pirmo un vienīgo metienu spēlē, un viņa raidītais “trejacis” lidoja grozā (117:91). Mača noslēdzošajās minūtēs komandas spēlēja brīvi, “Spurs” basketbolistiem tiekot pie pārliecinošas uzvaras ar rezultātu 119:98.

“Spurs” ar 45 uzvarām 58 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē un visā līgā, bet “Lakers” Rietumos ar 19 panākumiem 60 cīņās ir priekšpēdējā vietā 15 komandu konkurencē.

Tikmēr vēl viena latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda ar 24 panākumiem 59 spēlēs atrodas Austrumu konferences 12.pozīcijā.

Ar spēli pret “Lakers” “Spurs” noslēdza astoņu izbraukuma maču sēriju, kas tiek dēvēta par “Rodeo izbraukumu”, jo šajā laikā “Spurs” mājas arēnā notiek rodeo un citi izklaides pasākumi. Sērijā, kas sākās 7.februārī, tika izcīnītas sešas uzvaras un ciesti divi zaudējumi, tostarp arī “Knicks” komandai.

Nākamo maču “Spurs” aizvadīs trešdien pret Indiānas “Pacers” vienību, savā laukumā atgriežoties teju pēc mēneša pārtraukuma. Piektdien būs duelis viesos pret Ņūorleānas “Pelicans”, bet pēc tam atkal trīs mači tiks aizvadīti savā laukumā.