AP/Scanpix

Bertāns palīdz “Spurs” pieveikt traumu nomocītos čempionus “Warriors” 0

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva piecus punktus, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionāta spēlē mājās uzvarēja bez savām lielākajām zvaigznēm esošo līgas čempioni Goldensteitas “Warriors”.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Spurs” komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 89:75 (30:21, 19:20, 12:22, 28:12), tiekot pie ceturtā panākuma pēc kārtas, kamēr “Warriors” šis bija ceturtais zaudējums pēdējos sešos mačos. Abām komandām šī bija ceturtā savstarpējā spēle sezonā, “Spurs” izcīnot pirmo panākumu. Tāpat uzvara ļāva Sanantonio komandai pakāpties uz piekto vietu Rietumu konferencē, uzlabojot savu pozīciju cīņā par iekļūšanu “play-off”.

Goldensteitas komanda šo spēli aizvadīja bez traumas guvušajiem līderiem Stefana Karija, Kevina Duranta un Kleja Tompsona, kuri ir trīs rezultatīvākie “Warriors” spēlētāji, piedevām otrajā ceturtdaļā savainojumā iedzīvojās arī cits pamatsastāva vīrs Dreimonds Grīns, kurš aizsardzībā sāpīgi saskrējās ar pretinieku. Karijam ir traumēta potīte, Durantam sasistas ribas, bet Tompsonam pirksta trauma, nevienam ar komandu izbraukumā nedodoties.

Bertāns šajā mačā spēlēja desmit minūtes un 31 sekundi, kas viņam bija ilgākais laiks pēdējo četru maču laikā. Tāpat latvietis pārtrauca trīs “sauso” spēļu sēriju, šoreiz trāpot vienīgo divpunktu metienu un vienu no diviem trejačiem. Tāpat Bertāns izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu un nopelnīja vienu piezīmi, bet viņam esot laukumā “Spurs” ielaida par pieciem punktiem vairāk nekā iemeta.

Kārtējo lielisko maču Sanantonio komandā aizvadīja Lamarkuss Oldridžs, kurš guva 33 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet Petijs Milss un Denijs Grīns sameta attiecīgi 12 un 11 punktus.

Savukārt “Warriors” rindās Kvins Kuks guva 20, bet Kevons Lūnijs 12 punktus, izcīnot arī astoņas atlēkušās bumbas.

“Spurs” komandai jau no sākuma piederēja pārsvars, pirmās ceturtdaļas vidū panākot 20:6 savā labā, bet otrās ceturtdaļas vidū iekrājot arī 16 punktu pārsvaru 44:28. Tobrīd laukumā bija arī Bertāns, kurš asistēja Oldridžam, bet par punktus neguva. Tiesa, pēc puslaika “Spurs” bija vadībā vairs ar 49:41, bet trešajā ceturdaļā jau “Warriors” pārņēma iniciatīvu un panāca 63:61 savā labā.

Bertāns spēlēja ceturtdaļas beigās, realizējot grūtu caurgājienu, bet noslēdzošajā spēles nogrieznī “Spurs” atguva vadību, teicami darbojoties Oldridžam, kurš šajā ceturtdaļā sameta 17 punktus, tostarp 11 pēc kārtas. Tikmēr latvietis spēlē atgriezās mača pēdējā minūtē, 36 sekundes pirms sirēnas trāpot tālmetienu, pieliekot punktu šim mačam.

“Spurs” ar 41 uzvaru 71 spēlē pakāpusies uz piekto vietu Rietumu konferencē, kamēr Jūtas “Jazz”, Ņūorleānas “Pelicans” un Minesotas “Timberwolves” ir par panākumu mazāk. Savukārt devītajā pozīcijā esošā Losandželosas “Clippers” atpaliek jau par četrām uzvarām.

Savukārt “Warriors” ar 53 uzvarām 71 mačā ir otrajā vietā tikai aiz Hjūstonas “Rockets”, kam ir par trim panākumiem vairāk. Abas vienības jau ir nodrošinājušas vietu “play-off”.

Nākamo spēli “Spurs” aizvadīs trešdien, uzņemot Vašingtonas “Wizards” komandu.