Bertāns palīdz “Spurs” uzvarēt NBA spēlē 0

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns svētdien nospēlēja pēdējās trīs minūtes Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Ziemassvētku spēlē, kurā Sanantonio “Spurs” komanda guva kārtējo uzvaru, savā laukumā ar rezultātu 119:100 (36:25, 19:25, 32:26, 32:24) apspēlējot Čikāgas “Bulls”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Bertāns laukumā bija divas minūtes un 23 sekundes, statistikā atzīmējoties ar vienu neprecīzu tālmetienu. Tāpat viņa kontā bija viena pārtverta bumba, kā arī izprovocēts pārkāpums, kas statistikā neparādās.

Zīmīgi, ka iepriekšējos divos mačos, kuros latvietis nav izgājis laukumā, Sanantonio komanda piedzīvojusi retos zaudējumus, bet šoreiz Bertāns vismaz nedaudz paguva uzspēlēt.

Kaut jau pirmajā ceturtdaļā “Spurs” ieguva 20 punktu pārsvaru, viesi trešajā spēles daļā pat spēja īslaicīgi iegūt vadību. Tomēr drīz pēc tam mājinieki veica vēl vienu izrāvienu un ceturtajā periodā droši noturēja uzvaru.

“Spurs” rindās rezultatīvākais ar 33 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Lamarkuss Oldridžs, kurš aizvadīja lielisku pirmo ceturtdaļu, bet 25 punktus sameta un desmit bumbas zem groziem savāca Kavai Lenards.

Savukārt attiecīgi 13 un 12 punktus guva pieredzējušie Tonijs Pārkers un Po Gasols.

Tikmēr “Bulls” sastāvā 24 punktus iemeta Dveins Veids.

Mačs iesākās ar “Spurs” astoņiem punktiem pēc kārtas, kurus visus guva Oldridžs, bet “Bulls” savu rēķinu atklāja vien trešās minūtes beigās. Tomēr mājinieki neapstājās un nākamos deviņus punktus jau sameta Lenards, rezultātam kļūstot 17:2. Savukārt pēc septiņām spēlētām minūtēm rezultāts bija 26:8, bet vēlāk sasniedza arī 20 punktu pārsvaru.

Tomēr, sūtot laukumā rezervistus, divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām pēc Melnkalnes basketbolista Nikolas Mirotiča tālmetiena “Bulls” samazināja deficītu līdz 18:30, bet pēc 12 spēlētām minūtēm rezultāts bija 36:25 “Spurs” labā, turklāt Oldridžs jau bija sametis 20 punktus, trāpot visus deviņus metienus no spēles.

Otrās ceturtdaļas sākuma daļā pēc vēl viena Mirotiča tālmetiena “Spurs” vadība bija samazināta jau līdz 39:32. “Bulls” pietuvojās pat līdz četriem punktiem, bet, atgriežoties laukumā mājinieku pamatsastāva basketbolistiem, “Spurs” atguva nedaudz drošāku pārsvaru, pēc puslaika gan esot priekšā tikai ar 55:50.

Trešās ceturtdaļas vidusdaļā pēc Veida tālmetiena “Bulls” jau panāca izlīdzinājumu 63:63, bet brīdi vēlāk Džimijs Batlers ar tālmetienu izvirzīja viesus vadībā. Ceturtdaļas otrajā pusē, esot laukumā rezervistiem, “Spurs” guva 14 punktus pēc kārtas un panāca jau 83:71, bet periods noslēdzās ar 87:76. Savukārt noslēdzošajās 12 minūtēs “Spurs” komanda vairs neatdeva iniciatīvu, izskaņā laukumā izlaižot arī trīs pašus tālākos rezervistus, kuru vidū bija arī Bertāns, šo īso nogriezni uzvarot ar rezultātu 4:1.

Zīmīgi, ka “Bulls” komanda ir sliktākā tālmetienu izpildītāja līgā, tomēr šajā mačā tā vēl trešajā ceturtdaļā bija realizējusi septiņus no 14 raidījumiem. Tiesa, pēdējie četri šādi metieni lidoja grozam garām.

“Bulls” cieta jau sesto neveiksmi pēdējās septiņās spēlēs. Savukārt “Spurs” spēlētāji pēdējos astoņos mačos piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu.

Arī atlikušās divas šī gada spēles “Spurs” aizvadīs savā laukumā, trešdien uzņemot Fīniksas “Suns”, bet piektdien – Portlendas “Trail Blazers”. Savukārt nākamā gada pirmajā dienā Sanantonio basketbolisti sacentīsies Atlantā.

Grega Popoviča vadītā “Spurs” komanda ar 25 panākumiem 31 mačā atrodas Rietumu konferences otrajā pozīcijā, par viena zaudējuma tiesu atpaliekot no čempiones Goldensteitas “Warriors”.

Tikmēr “Bulls” ar 14 uzvarām 30 dueļos ir Austrumu konferences devītajā vietā, kur piektā ar 16 uzvarām 30 mačos ir Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” vienība.

LETA jau vēstīja, ka Porziņģis svētdien izcēlās ar 22 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, bet “Knicks” savā laukumā ar rezultātu 114:119 (28:22, 20:34, 34:32, 32:31) piekāpās Bostonas “Celtics” basketbolistiem.