Foto – AP/LETA

Bertāns palīdz “Spurs” uzvarēt NBA Vasaras līgas spēlē 1

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns otrdien guva piecus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Lasvegasas Vasaras līgas spēlē, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” tika pie panākuma.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

“Spurs” ar rezultātu 99:85 (25:19, 29:22, 23:18, 22:26) pārspēja Memfisas “Grizzlies”.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes, kuru laikā grozā raidīja vienu no septiņiem tālmetieniem un abus soda metienus, bet aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat latvieša rēķinā trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, trīs kļūdas un trīs piezīmes.

“Spurs” rindās rezultatīvākais ar 35 punktiem bija Braiens Forbss.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šo sacensību pirmajā mačā sestdien “Spurs” ar 74:75 piekāpās Maiami “Heat”, bet Bertāns šajā duelī iemeta sešus punktus, kamēr otrajā spēlē Sanatonio vienības uzvarā pār Filadelfijas “76ers” viņam 20 punkti.

Pirms tam “Spurs” pagājušajā nedēļā spēlēja NBA Vasaras līgā Jūtā, uzvarot vienā no trijiem mačiem, bet Bertānam iemetot attiecīgi 12, 14 un deviņus punktus.

Lasvegasas Vasaras līgā ir divi Latvijas pārstāvji, jo Ņūorleānas “Pelicans” komandā strādā arī treneris Raimonds Feldmanis.

Tikmēr “Spurs” komandu Vasaras līgā vada galvenā trenera Grega Popoviča palīgs Vils Hārdijs.

Savā debijas sezonā NBA regulārajā čempionātā Bertāns laukumā gāja 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Bertāns četros mačos guva vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa debijas sezonā latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika iemests 21 punkts.

Bertāns kļuva par pirmo latviešu basketbolistu, kurš spēlējis NBA konferences finālā, izslēgšanas turnīra rezultatīvākajā mačā tiekot pie 13 punktiem. Kopā latvietis 13 “play-off” mačos vidēji nospēlēja 8,6 minūtes, kuru laikā izcēlās ar vidēji 2,8 punktiem un savāca 1,5 bumbas zem groziem.

Kā vēstīts, šovasar Bertāns paziņoja, ka palīdzēs Latvijas izlasei gaidāmajā Eiropas čempionātā. Patlaban 24 gadus vecais Bertāns iepriekšējo reizi valstsvienībā spēlēja pirms pieciem gadiem.