Bertāns paliek bez punktiem “Spurs” zaudējumā 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns sestdien izpildīja trīs nesekmīgus metienus un palika bez gūtiem punktiem, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē cieta zaudējumu.

Notriektā tautumeita 7
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

“Spurs” savā laukumā ar 92:116 (24:39, 31:34, 17:16, 20:27) atzina Losandželosas “Clippers” pārākumu, piedzīvojot vien otro neveiksmi septiņos šosezon aizvadītos mačos.

Bertāns spēlēja 16 minūtes un 15 sekundes, izdarot divus nesekmīgus tālmetienus un vienu neprecīzu divpunktu metienu. Tāpat latvietis izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, bloķēja vienu metienu un pieļāva vienu kļūdu, kā arī nopelnīja vienu piezīmi.

Laikā, kad Bertāns bija laukumā, “Spurs” ielaida par pieciem punktiem vairāk nekā iemeta.

Mājinieku rindās Lamarkuss Oldridžs guva 19, bet Kavai Lenards 14 punktus, kamēr “Clippers” komandā Bleiks Grifins izcēlās a 28 punktiem.

Cīņu Sanantonio komanda sāka ļoti labi, jo spēja panākt 8:0 savā labā. Tiesa, “Clippers” ar Grifina pūlēm ātri atspēlējās un pēc tam arī panāca 18:12 savā labā, bet pēc pirmās ceturtdaļas viesi jau bija iekrājuši 15 punktu pārsvaru. Bertāns laukumā devās otrajā ceturtdaļā un vienā no epizodēm efektīgi bloķēja pretinieku metienu, taču “Spurs” komanda aizsardzībā kopumā spēlēja ļoti vāji, tāpēc samazināt atstarpi neizdevās.

Arī pēc atpūtas visi mājinieku centieni glābt maču bija nesekmīgi un beigās “Clippers” svinēja drošu uzvaru, bet Bertāns otro maču pēc kārtas palika bez gūtiem punktiem. Viņš spēlē atgriezās trešās ceturtdaļas otrajā pusē, kad “Spurs” mačā iesaistīja rezervistus.

LETA jau ziņoja, ka piektdien “Spurs” komanda viesos ar 100:86 uzvarēja Jūtas “Jazz” vienību, revanšējoties par otrdien savā laukumā ciesto neveiksmi ar 91:106.

Bertāns, piektdien atgriežoties laukumā pēc viena mača izlaišanas, nospēlēja 16 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā gan palika bez punktiem, netrāpot trīs tālmetienus un vienīgo divpunktu raidījumu.

“Spurs” komanda ar piecām uzvarām septiņās spēlēs ir Rietumu konferences trešajā vietā, bet “Clippers” ar pieciem panākumiem sešos mačos dala līderu godu ar Oklahomsitijas “Thunder”.

Zimīgi, ka abus zaudējumus Sanantonio komanda piedzīvojusi savā laukumā, lai gan pērn 41 spēlē savu skatītāju klātbūtnē zaudēja tikai reizi.

Savā nākamajā mačā “Spurs” trešdien uzņems Hjūstonas “Rockets” komandu.

Pašlaik 23 gadus vecais rūjienietis Bertāns “Spurs” rindām pievienojās pēc tam, kad divus gadus bija pavadījis Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Vitorijas “Laboral Kutxa”.

Sanantonio klubs tiesības uz Bertānu ieguva 2011.gada NBA draftā, kad viņu sākotnēji otrajā kārtā ar 42.numuru izvēlējās Indiānas “Pacers”, kas gan šo spēlētāju uzreiz aizmainīja uz “Spurs”. Zīmīgi, ka šajā maiņas darījumā tika iekļauts arī togad draftētais Kavai Lenards, kurš šobrīd ir viens no Sanantonio kluba līderiem, turklāt tika nosaukts par 2014.gada NBA finālsērijas vērtīgāko basketbolistu, aizvedot vienību līdz čempiontitulam.

Bertāns karjeras laikā divas reizes atguvies no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, turklāt abas reizes viņš ārstējies tieši pie “Spurs” speciālistiem. Tiek lēsts, ka Bertāns ar “Spurs” noslēdzis divu gadu līgumu par kopējo summu divi miljoni dolāru (1,83 miljoni eiro).