Reuters/Scanpix

Bertāns paliek malā, “Spurs” neizmanto iespēju 0

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns trešdien neizgāja laukumā spēlē, kurā Sanantonio “Spurs” komanda piekāpās ārpus izslēgšanas turnīra zonas esošajai Portlendas “Trail Blazers” un neizmantoja iespēju atgriezties Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kopvērtējuma līderpozīcijā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

“Spurs” mājās ļoti līdzīgā duelī cieta neveiksmi ar rezultātu 106:110 (29:28, 26:26, 25:28, 26:28), pārtraucot sēriju, kurā iepriekšējos 12 mačos bija gūtas 11 uzvaras.

Kaut lielākoties vadībā atradās “Spurs”, cīņa ritēja ļoti saspringti. Pirmajā puslaikā mājinieku lielākais pārsvars bija septiņi punkti, bet trešajā ceturtdaļā vien sestās minūtes izskaņā kāda no komandām pirmoreiz ieguva lielāku vadību par vienu punktu. Izšķirošajā spēles nogrieznī “Spurs” vēl panāca 91:91, bet pēc tam iniciatīvu pārņēma viesi, sametot nākamos septiņus punktus.
“Spurs” arī priekšpēdējās minūtes izskaņā zaudēja ar septiņiem punktiem, bet pēc tam uzsāka noslēdzošo atspēlēšanos, kas gan līdz galam neizdevās, jo kopumā izšķirošajās minūtēs mājiniekiem neveicās, ko parādīja arī pēdējā epizode – pie -3 divas sekundes pirms pamatlaika beigām Emanuels Džinobili centās bumbu no soda metiena atzīmes mest garām grozam, bet tā netīšām ielidoja iekšā, atņemot “Spurs” pēdējās cerības uz izglābšanos.

“Spurs” līderis Kavai Lenards dueli noslēdza ar 34 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet 19 punktus sameta Lamarkuss Oldridžs, kurš iepriekš ilgstoši spēlējis tieši “Trail Blazers” rindās un laukumā atgriezās pēc divu spēļu izlaišanas nelielas sirds aritmijas dēļ.

Bertāns izlaida pirmo spēli kopš 6.marta. Iepriekšējos četros mačos latvietis bija laukumā pavadījis vismaz 14 minūtes, visvairāk nospēlējot pagājušās nedēļas nogales duelī ar līgas līderi Goldensteitas “Warriors”. Pirms šiem četriem mačiem viņam bija astoņu spēļu periods, kurā tikai reizi tika nospēlētas vismaz desmit minūtes, kā arī reizi uz dienu latvietis pat tika nosūtīts uz fārmklubu.

Tikmēr “Trail Blazers” sastāvā 36 punktus sameta Demjens Lilārds, kuram ar 26 punktiem piebalsoja Sīdžejs Makolums.

Uzvarot šajā mačā, “Spurs” komanda atkal būtu panākusi līgas līderi “Warriors” un apsteigusi to, jo jau garantējusi priekšrocības, ja abas komandas sezonu noslēgs ar savstarpēju bilanci.
“Spurs” komanda pirms trešdienas savā laukumā nebija zaudējusi jau deviņos mačos pēc kārtas.