AP/Scanpix

Bertāns samet duci “Raptors” grozā 0

Dāvis Bertāns otrdien iemeta 12 punktus, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar 108:106 (29:25, 32:29, 18:25, 29:27) saspringtā galotnē pieveica Austrumu konferences vicelīderi Toronto “Raptors”, tiekot pie piektās uzvaras pēc kārtas.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Līdz ar to Bertāns trešo reizi šosezon divos mačos pēc kārtas guvis vismaz desmit punktus. Latvietis pirmdien iemeta 11 punktus pārliecinošā uzvarā pret Bruklinas “Nets”.
Bertāns šoreiz laukumā pavadīja 15 minūtes, kuru laikā realizēja abus divpunktu metienus, divus no četriem trīspunktniekiem un abus “sodiņus”.
Tāpat latvieša rēķinā viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles un viena pārtverta bumba.

“Spurs” sastāvā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Lamarkuss Oldridžs, kamēr 18 punktus pievienoja Petijs Milss.
Tikmēr “Raptors” rindās 30 punktus iemeta Kails Laurijs, bet ar 21 punktu atzīmējās Terenss Ross.

“Spurs” vienība šajā mačā bija spiesta iztikt bez vairākiem saviem līderiem – Kavai Lenarda, Tonija Pārkera, Po Gasola un Džonatona Simonsa.
Tikmēr “Raptors” komandai potītes traumas dēļ nepalīdzēja tās līderis Demars Derozans.

Bertāns šajā mačā iesaistījās jau pirmās ceturtdaļās izskaņā un jau pāris minūtes vēlāk realizēja tālmetienu, kā arī pustālo raidījumu. Latvietis pēc tam laukumu atstāja otrā ceturkšņa sākumā, bet “Spurs” jau no mača sākuma bija pārņēmusi vadību, kamēr pirmo puslaiku šī komanda noslēdza ar septiņu punktu vadību – 61:54.

Lai arī otrā puslaika sākumā “Surs” pārsvars sasniedza arī desmit punktus, “Raptors” pakāpeniski samazināja rezultāta starpību. Bertāns laukumā atgriezās trešās ceturdaļas noslēdzošajās minūtēs, kad duelis jau bija pārvērties par cīņu punkts punktā. 50 sekundes līdz ceturkšņa beigām Latvijas basketbolists ar trīspunktnieku no jauna izvirzīja vadībā viesus no Sanantonio (79:77).

“Raptors” gan neļāva “Spurs” atrauties un arī pārņēma vadību. Tikmēr Bertāns laukumā bija atzīmējies ar vairākām sekmīgām darbībām, kas viņam ļāva tikt pie lielāka spēles laika. Iemetot divus soda metienus, viņš samazināja mājinieku pārsvaru līdz 83:85, bet pāris minūtes vēlāk viņš ar caurgājienā veiktu “slam dunk” panāca 92:89.

Bertāns laukumu atstāja vairāk nekā septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām, bet izšķirošā cīņa par uzvaru starp abām komandām aizritēja ļoti spraigi. Priekšpēdējā minūtē Dedžunte Marejs ar precīzu pustālo metienu “Spurs” komandu izvirzīja vadībā ar 106:104.
Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 11,3 sekundes, Oldridžs ar precīzu vienu no diviem soda metieniem palielināja pārsvaru vēl par punktu. Līdz ar to noslēdzošais uzbrukums piederēja “Raptors” komandai, kur tā atguva divus punktus.
Pēc tam noteikumi 5,1 sekundi līdz beigām vēlreiz tik pārkāpti pret Oldridžu, kurš atkal iemeta vienu no diviem “sodiņiem”, bet “Raptors” pēc tam nespēja tikt pie pienācīga metiena un piedzīvoja zaudējumu.

“Spurs” ar 36 uzvarām 45 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē, bet “Raptors”, kas piedzīvojusi jau četrus zaudējumus pēc kārtas, ar 28 panākumiem 45 mačos ir otrie Austrumos.
Četru izbraukuma spēļu sēriju “Spurs” noslēgs piektdien, kad viesosies pie Ņūorleānas “Pelicans”.