Dāvis Bertāns
AP/Scanpix

Bertāns sekmē iespaidīgu “Spurs” atspēlēšanos pret “Thunder” 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva deviņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 104:101 (15:32, 33:23, 30:23, 26:23) principiālā cīņā uzvarēja Oklahomasitijas “Thunder”, spēles gaitā atspēlējoties no vairāk nekā 20 punktu deficīta.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Bertānam šī bija otra rezultatīvākā spēle sezonā. Šosezon pieticīgu spēles laiku saņemošais latvietis tieši pirms nedēļas iemeta 16 punktus uzvarā pār Čikāgas “Bulls”.

Latvietis šajā spēlē laukumā pavadīja 11 minūtes, kuru laikā grozā raidīja trīs no četriem tālmetieniem, kā arī atzīmējās ar vienu atlēkušo bumbu, vienu rezultatīvu piespēli, vienu bloķētu metienu un vienu piezīmi.

“Spurs” sastāvā rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs, kamēr 17 punktus pievienoja Denijs Grīns.

Savukārt “Thunder” labā 20 punktus iemeta Karmelo Entonijs, bet 18 punkti Polam Dzordžam.

Lai arī šis mačs sākās ar precīzu “Spurs” basketbolista Grīna divpunktnieku, turpmākās minūtes mājiniekiem bija ļoti neveiksmīgas, jo pirmās ceturtdaļas beigās “Thunder” pārsvars bija jau 19 punkti (32:13).

Otrā ceturkšņa sākumā viesu vadība pārsniedza arī 20 punktus, tāpēc “Spurs” galvenais treneris Gregs Popovičs nolēma ko mainīt, laukumā sūtot arī Bertānu. Savās pirmajās minūtēs viņš gan ne ar ko ievērības cienīgu neizcēlās, bet laukumā basketbolists atgriezās trešajā ceturtdaļā. Tikmēr Sanantonio vienība vēl pirmā puslaika beigās bija atguvusi spēles garšu, kas tai lielajā pārtraukumā ļāva doties tikai ar septiņu punktu deficītu (48:55).

Tomēr par īstu uguņošanu mājinieki parūpējās trešajā ceturtdaļā, turklāt lielākais “vaininieks” bija tieši Bertāns. Otrā puslaika ievadā “Thunder” vēl turējās gana drošā attālumā. Latvietis otro reizi spēlē iesaistījās, kad līdz trešās ceturtdaļas beigām bija atlikušas nepilnas piecas minūtes. Jau pēc neilga brīža viņš realizēja pirmo trīspunktnieku, kam sekoja vēl divi. Tieši Bertāna precizitāte 38 sekundes pirms pārtraukuma “Spurs” vienībai ļāva panākt neizšķirtu 78:78.

Pateicoties veiksmīgajam sniegumam, Bertāns izpelnījās lielāku spēles laiku, bet “Spurs” pēc pieredzējušā Manu Džinobili trīspunktnieka ceturtās ceturtdaļas sākumā pirmo reizi kopš paša spēles sākuma pārņēma vadību (81:78). Latvietis pēc tam atzīmējās ar neprecīzu tālmetienu un pēcāk laukumu atstāja. Ņemot vērā trešās ceturtdaļas beigas un ceturtās sākumu, Sanantonio vienība bija veikusi 11:0 izrāvienu.

“Spurs” bija pārņēmusi vadību, bet Bertāns uz īsu laiku atgriezās laukumā trīsarpus minūtes līdz beigām, tomēr jau pēc brīža pārkāpa noteikumus pret “Thunder” zvaigzni Entoniju, kurš realizēja metienu no spēles, bet “sodiņu” aizmeta garām. Popovičs gan bija ļoti neapmierināts un nosēdināja latvieti atpakaļ uz rezervistu soliņa.

Pamatlaika izskaņā starp abām vienībām bija dramatiska cīņa par uzvaru, bet 24 sekundes pirms beigām Oldridžs no groza apakšas iemeta ļoti svarīgu metienu un panāca 102:99 par labu “Spurs”. 5,6 sekundes līdz beigām Entonijs, uzkāpjot uz tālmetiena līnijas, iemeta divus punktus un samazināja starpību līdz minimumam, tomēr Po Gasols turpinājumā ar diviem precīziem “sodiņiem” nokārtoja mājinieku uzvaru. Atlikušo trīs sekunžu laikā “Thunder” tā arī nespēja tikt pie normāla metiena.

Sanantonio komanda ar desmit uzvarām 16 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas ceturtajā vietā, kamēr “Thunder” 15 mačos guvusi septiņus panākumus un ir devītā.

“Spurs” nākamo spēli aizvadīs pirmdien, uzņemot Atlantas “Hawks”.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam piektdien Kristaps Porziņģis guva 13 punktus, kamēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda, demonstrējot neizteiksmīgu sniegumu, izbraukumā ar 84:107 (18:30, 18:24, 28:24, 20:29) piekāpās Toronto “Raptors” vienībai, kam tā bija trešā uzvara pēc kārtas.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs pirmdien, kad uzņems Losandželosas “Clippers” basketbolistus.