Reuters/Scanpix

Bertāns tukšā, “Spurs” sagrāve savā laukumā 1

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns pirmdien neglāba Sanantonio “Spurs” komandu no ļoti smagas neveiksmes Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra otrās kārtas ievadā.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

“Spurs” Rietumu konferences pusfināla sērijas pirmajā duelī ar 99:126 (23:34, 16:35, 28:27, 32:30) savā laukumā zaudēja Hjūstonas “Rockets”, sērijā līdz četrām uzvarām nokļūstot iedzinējos ar 0-1.

Pirmajā puslaikā “Spurs” komanda ielaida 69 punktus un pati iemeta par 30 mazāk, bet otrajā spēles daļā tai mainīt dueļa likteni vairs neizdevās. Bertāns aizvadītajā cīņā lielu uzticību neieguva, pārsvarā spēlējot ceturtajā ceturtdaļā, kad spēles uzvarētājs jau bija skaidrs.
Šajā mačā “Rockets” komanda izpildīja 30 rezultatīvas piespēles un trāpīja 22 tālmetienus.

Bertāns nospēlēja 11 minūtes, bet palika bez punktiem, garām aizmetot abus izpildītos trīspunktu raidījumus. Viņam bija arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viena piezīme.

“Rockets” rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Trervors Ariza. Tikmēr Džeimsam Hārdenam bija 20 punkti un 14 rezultatīvas piespēles, bet Klints Kapela pie 20 punktiem pievienoja 13 atlēkušās bumbas.
Savukārt “Spurs” līderis Kavai Lenards izcēlās ar 21 punktu un 11 bumbām zem groziem.

“Spurs” komandai šajā mačā nesekmējās jau no paša ievada un sestajā minūtē tā pirmoreiz nokļuva iedzinējos ar desmit punktiem (8:18). Pārsvars sasniedza arī 15 punktus, bet pēc pirmās ceturtdaļas mājinieki zaudēja ar 23:34. Jau pirmajā ceturtdaļā nepilnas divas minūtes nospēlēja Bertāns, izceļoties ar vienu neveiksmīgu tālmetienu.
Otrajā ceturtdaļā jau “Rockets” komanda bija labāka ar 35:16 un pašās puslaika beigās viesu pārsvars sasniedza 30 punktus. Kaut turpinājumā duelim ritēja bez lielas intrigas, cīņā bija arī vairākas rupjības un pāris basketbolistiem dueli nācās noslēgt priekšlaicīgi. Bertāns, kā ierasts dueļos, kuros izšķirts liktenis, nospēlēja lielāko daļu ceturtās ceturtdaļas, tomēr šoreiz palika bez punktiem.

Nākamo reizi komandas tiksies trešdien Sanantonio, bet piektdien un svētdien jau dueļi risināsies Hjūstonā.