Bertāns un “Spurs” Lenarda atgriešanās mačā negaidīti zaudē Dalasā 0

Latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda, laukumā atgriežoties tās līderim Kavai Lenardam, otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 89:95 (23:30, 21:16, 25:21, 20:28) izbraukumā negaidīti piekāpās Rietumu konferences pastarītei Dalasas “Mavericks”.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399

Līdz ar to ir pārtrūkusi “Spurs” četru uzvaru sērija.

Bertāns šajā mačā laukumā devās vien ceturtās ceturtdaļas vidū. Laukumā pavadītajās četrās minūtēs viņš ne ar ko neizcēlās, protokolā atzīmējoties tikai ar vienu piezīmi.

Iepriekšējos piecos mačos Bertāns bija atguvis spēles garšu un izpelnījās lielāku “Spurs” galvenā trenera Grega Popoviča uzticību, tomēr otrdien viņš atkal bija diezgan tālā rezervē.

“Spurs” rindās ar 23 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām šajā spēlē izcēlās Lemarkuss Oldridžs, kamēr 21 punktu pievienoja Rūdijs Gejs.

Pirmo spēli šajā sezonā aizvadīja Lenards, kurš atkopies no labās kājas cīpslas tendinopātijas, kas izraisa sāpes un vājumu kājā. Viņš laukumā pavadītajās 16 minūtēs izcēlās ar 13 punktiem.

Savukārt “Mavericks” labā 17 punktus iemeta Harisons Bārnss, bet pa 16 punktiem guva Hosē Huans Bareja, Jogi Ferels un Veslijs Metjūss.

Spēle pret vienu no vājākajām NBA komandām “Mavericks” viesiem nebija no vieglākajām. Lai arī rezultātu atklāja Oldridžs, mājinieki pirmajās minūtēs pārņēma iniciatīvu un ieguva vairāku punktu pārsvaru, kas otrajā ceturksnī vairākkārt sasniedza arī deviņus punktus.

Sanantonio vienība mājiniekiem gan tālāk atrauties neļāva, bet pēc pirmā puslaika “Mavericks” atradās vadībā ar 46:44. Denija Grīna trīspunktnieks otrā puslaika sākumā ļāva “Spurs” vienībai pirmo reizi kopš spēles sākuma pārņemt vadību (49:46).

Viesi no Sanantonio vadību kādu laiku neatdeva, bet “Mavericks” turpināja demonstrēt cienījamu pretestību, turklāt noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Dvaits Pauels izvirzīja mājiniekus vadībā ar 71:69. Īsu brīdi vēlāk pirmo un arī vienīgo reizi šajā spēlē laukumā devās Bertāns, bet nospēlētajās četrās minūtēs viņš neko ievērības cienīgu nepaveica. Tikmēr Dalasas komanda pakāpeniski nostiprināja savu pārsvaru, kas četrapus minūtes līdz beigām sasniedza jau 11 punktus (89:78).

“Mavericks” basketbolisti savu pārsvaru nosargāja, tiekot pie gana drošas uzvaras.

“Spurs” nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad izbraukumā tiksies ar Rietumu konferences kopvērtējuma līderi Hjūstonas “Rockets”.

Sanantonio vienība ar 19 uzvarām 28 spēlēs atrodas Rietumu konferences kopvērtējuma trešajā vietā, kamēr “Mavericks” ar astoņiem panākumiem ir pēdējā starp 15 komandām.